به گزارش افکارنیوز،

مهدی امیرآبادی با برشمردن دلایل بروز شرایط بد این روز‌های استقلال نتایج احتمالی این تیم در دیدار امشب مقابل الهلال، عواقب آن را مورد بررسی قرارداده و البته درباره دلیل بروز رفتار‌های غیرمعمول از سوی مهدی قائدی نیز با خبرورزشی حرف زد. 
*اوضاع استقلال را در این روز‌ها چطور ارزیابی می‌کنید؟
وضعیت استقلال پس از باختی که روبه‌روی پرسپولیس برایش به وجود آمد تنها با هوش بالای یک مربی می‌توانست کنترل شود ولی دیدیم که نتیجه بازی با سایپا هم آن‌طور که باید و شاید رقم نخورد و استقلال همچنان اوضاع به هم ریخته‌ای دارد. 
* بیشتر در این‌باره توضیح می‌دهید؟‌
نمی‌دانم چرا از امثال روح‌ا... باقری‌ها استفاده نمی‌شود. بازیکنانی جوان و آینده‌دار که باشگاه باید دو، سه سال بعد همان‌ها را با هزینه دو، سه میلیاردی خریداری کند. شفر بیشتر نگران قرارداد سال بعدش است، اما هواداران استقلال چه گناهی دارند؟ 
* نظرتان درباره نتایج این فصل استقلال در جام‌های مختلف چیست؟
جام‌حذفی را که از دست داده‌اند. قهرمانی هم که با فاصله ۷ امتیازی تا صدر دست نیافتنی شد. البته هنوز برای کسب سهمیه آسیایی فصل بعد امیدواری‌هایی هست، چون قیاس دیدار‌های باقی‌مانده استقلال و تراکتورسازی با دیگر رقبا نشان می‌دهد استقلال هنوز می‌تواند برای کسب سهمیه تلاش کند. 
* بازی با الهلال؟
الهلال در گروه C هر دو بازی اولش را برده است. این تیم یک بازیکن فرانسوی به نام گومیس دارد که در لیگ عربستان ۱۹ گل برای این تیم به ثمر رسانده است. 
* اخراج قائدی و احتمال بازگشت دوباره اش به تمرینات را چطور ارزیابی می‌کنید؟
این بازیکن جوان می‌آید و قهر می‌کند و بعد دوباره عذرخواهی می‌کند. اگر این‌ها از ابتدا کنترل و مدیریت شوند هیچ یک از این تنش‌ها اتفاق نمی‌افتد. 
* چرا یک بازیکن جوان این‌قدر در تیم حاشیه‌سازی می‌کند؟
این به ریشه و بنیه بازیکن برمی‌گردد. باید دید آیا مهدی قائدی در تیم‌های نوجوانان و جوانان درست تربیت شده است؟ وقتی می‌بینیم یک بازیکن از لیگ دسته اول به یکی از دو تیم بزرگ ایران در لیگ برتر می‌رسد حتماً قابلیت‌هایی داشته ولی! باید دید آیا پایه رفتاری و ریشه اخلاقی اش هم به اندازه مسائل فنی اش رشد کرده بود؟ وجود چنین بازیکنانی به بنیه استقلال ضربه می‌زند. 
* در این شرایط مقصر بروز چنین رفتار‌هایی کیست؟
من مقصر اصلی را خود وینفرد شفر می‌دانم. مقصر اصلی باخت به پرسپولیس، اتفاقات داخل رختکن و بقیه. وقتی مربی مقتدر باشد هرگز از این قبیل اتفاقات در تیم رخ نمی‌دهد. 
* آیا با باخت به الهلال شانسی برای صعود باقی می‌ماند؟
قطعاً با باخت در این دیدار استقلال آسیا را هم از دست می‌دهد. اگر استقلال بازنده از دیدار با الهلال بیرون بیاید مطمئن باشید در لیگ دوباره به شرایط خوبش برمی‌گردد ولی اگر نتیجه لازم در دوحه به دست نیاید شک نکنید که وضعیت در لیگ برای استقلال سخت‌تر قبل هم می‌شود و کسب سهمیه هم روی هوا می‌رود. 
* با برکناری شفر موافقید؟
الان زمان مناسبی برای تغییر شفر نیست. بلکه باید لیگ را با همین مربی ادامه بدهند.