به گزارش افکارنیوز،

 حسین فرکی در نشست خبری پیش از بازی پیکان با ذوب آهن که امروز در سازمان لیگ برگزار شد، گفت: ابتدا به هر سه نماینده ایران بابت بردهایی که در لیگ قهرمانان کسب کردند تبریک می گویم و برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم.

سرمربی پیکان افزود: وضعیت جدول را همه می‌بینید. تیم‌هایی برای بقا و تیم‌هایی برای بالا رفتن و رسیدن به قهرمانی می‌جنگند. دنبال این هستیم جایگاه مناسبی را در جدول کسب کنیم.

فرکی درباره قرعه پیکان در لیگ برتر تاکید کرد: قرعه پیکان خوب نبود. در شروع فصل دیدارهایی داشتیم که می‌توانست این شکلی نباشد. در ابتدای لیگ قرعه خوبی نداشتیم. در ادامه با تیم‌های میانه جدول روبرو شدیم و سپس با تیم‌های سخت بازی داشتیم. با بضاعتمان تلاش می‌کنیم نتیجه حاصل شود. باید شرایط را دنبال کنیم تا برای فصل بعد از لحاظ کیفی آماده شویم.

سرمربی پیکان خاطرنشان کرد: در دو بازی اخیر موقعیت‌هایی داشتیم که می‌توانستیم بازنده این دیدار نباشیم. در نیم فصل دوم که پیکان مشکل داشت خواستیم شرایط را بهتر کنیم.

فرکی درباره بازی با ذوب آهن افزود: آنها ۲۴ بازیکن خیلی خوب دارند که می‌توانند کار را برای ما سخت کنند. بازی خیلی حساس و سختی مقابل این تیم داریم.

سرمربی پیکان در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر کنارگذاشتن چند بازیکن از جمله محمد قاضی و عیسی آل کثیر، گفت: در تیم‌هایی که تاکنون کار کرده ام، مشکل فرهنگی نداشتیم اما در پیکان اینگونه نبود. من هرگز با چنین مشکلاتی از لحاظ فرهنگی روبرو نبودم. شرایط در این تیم فرق می‌کرد. برخی بازیکنان در حالی وارد پیکان شدند که افکارشان متفاوت بود. اگر در مسائل فنی مشکلاتی بود قابل تحمل می‌بود اما اگر یک بازیکن بخواهد برای باشگاه و بازیکن تصمیم بگیرد قابل تحمل نیست. متأسفانه چنین شرایطی بوده است.

سرمربی خودروسازان در ادامه تصریح کرد: نگرانی مربیان مسائل اینچنینی است. بحث رفتاری در فوتبال ما فرهنگ سازی نشده است.

وی ادامه داد: من تذکرات لازم را داده بودم. بنا نداشتم کسی را از جمع خودمان خارج کنیم. اولویت با باشگاه و تیم است نه اینکه فقط به خودمان فکر کنیم. برای هر بازی ممکن است دو، سه بازیکن با رفتارهایشان به تیم آسیب برسانند. وقتی آنها بعد از جدی ترین تذکر باز هم رفتار خودشان را تکرار کردند دیگر تصمیم جدی گرفتم.

فرکی درباره بازگرداندن ابوالفضل ابراهیمی افزود: درباره ابوالفضل ابراهیمی زود قضاوت کردم و من بد برداشت کردم. او را بر می‌گردانیم. سوء تفاهم از جانب من بوده است. تصمیم ما درباره این بازیکن عادلانه نبود. اما درباره دو مورد دیگر، سرِ تصمیم خودم هستم. از بخش رسانه‌ای هم می‌خواهم به این شرایط رسیدگی کنند. اینکه همه بخواهند بازی کنند چنین چیزی در فوتبال امکان پذیر نیست. بحث فردی نیست و بحث تیم در میان است.

وی ادامه داد: مثلاً برخوردی که کارلوس کی روش درباره یک بازیکن در تیم ملی گرفت مورد حمایت قرار گرفت. حالا اگر بازیکن داخلی هم می‌خواهد به تیم ملی برود باید این مسائل فرهنگی را در باشگاه‌ها یاد بگیرد. خصومت شخصی با هیچ بازیکنی نداشته و نداریم. تمام تصمیماتی که می‌گیریم به خاطر منفعت تیم است.

فرکی در پایان خاطرنشان کرد: با مردم خوب کشورمان در استان‌های خوزستان لرستان و بقیه مراکزی که درگیر سیل هستند ابراز همدردی و از تمام فوتبالی‌ها که در کنار مردم هستند تشکر می‌کنم.