به گزارش افکارنیوز،

فدراسیون فوتبال ایران این روز‌ها آخرین مراحل انتخاب جانشین کارلوس کی روش در تیم ملی را پشت سر می‌گذارد و از گزینه‌هایی مختلفی به عنوان سرمربی آتی تیم ملی یاد می‌شود.

یکی از این گزینه ها، یورگن کلینزمن آلمانی است. البته با توجه به اقامت این مربی ۵۴ ساله سابق تیم ملی آلمان، بایرن مونیخ و تیم ملی آمریکا در ینگه دنیا و دستمزد بالای او به نظر می‌رسد بحث حضور کلینزمن در تیم ملی کشورمان در حد یک پیشنهاد بوده و هیچ وقت عملی نخواهد شد.

از طرفی بحث‌هایی هم درباره پیشنهاد فدراسیون فوتبال چین به کلینزمن که این روز‌ها به عنوان سفیر بوندس لیگا در این کشور حضور دارد شنیده می‌شود که او در گفتگویی این موضوع را هم به گذشت زمان موکول کرده است.

او در این گفتگو اظهار داشته است: مربیان چینی باید مسیری را که برای جوان‌های این کشور مناسب است کشف کنند.

مارچلو لیپی ایتالیایی پس از جام ملت‌های آسیا به دلیل کسب نتایج ضعیف همکاری اش را با تیم ملی چین پایان داد تا فابیو کاناوارو، کاپیتان اسبق آتزوری (لقب تیم ملی فوتبال ایتالیا) که اکنون به عنوان سرمربی تیم گوانگ ژو اورگرانده فعالیت می‌کند به صورت همزمان سرمربیگری چینی‌ها را برعهده بگیرد، اما خود کاناوارو هم از ادامه حضورش روی نیمکت اژد‌های سرخ (لقب تیم ملی چین) اطمینان ندارد.

در این شرایط هواداران تیم ملی این کشور امیدوارند کلینزمن به عنوان سرمربی دائم تیم ملی چین انتخاب شود.

کلینزمن در این باره گفت: هرگز نمی‌دانید در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد، اما وقتی تصمیم می‌گیرید باید اطلاعات کافی داشته باشید و برای آماده سازی تیمتان تلاش زیادی بکنید. من برای اولین بار است به پکن می‌آیم و اطلاعات زیادی از چین ندارم. با این وجود همانگونه که هیچ وقت تصور نمی‌کردم در تیم ملی آلمان، بایرن مونیخ و آمریکا سرمربیگری کنم اکنون هم نمی‌دانم در آینده چه پیش می‌آید.

کلینزمن در نشستی که اخیرا با مسئولان فدراسیون فوتبال چین داشته از سطح آمادگی بازیکنان این کشور ابراز نگرانی کرده است چراکه به دلیل زندگی نکردن در این کشور آن‌ها را نمی‌شناسد.

با این وجود دونگ لو، یکی از مفسران فوتبال چین گفته کلینزمن در این نشست به مسئولان چینی اعلام کرده به صورت جدی روی پیشنهادشان فکر می‌کند.