به گزارش افکارنیوز،

رقابت‌های لیگ برتر انگلیس در هفته سی و هفتم هم قهرمان خود را نشناخت و لیورپول و منچسترسیتی کارشان به هفته پایانی کشیده شد. در طرف دیگر جدول، سقوط کاردیف قطعی شد و در بین تیم‌های دوم به بعد هم چلسی حضورش را در لیگ قهرمانان سال آینده تثبیت کرد. بازی‌های این هفته لیگ برتر انگلیس نکاتی را به همراه داشت که روزنامه انگلیسی دیلی‌میل به بررسی آن‌ها پرداخته است:

بد به معنای واقعی

منچستریونایتد مقابل هادرسفیلد ته جدولی متوقف شد تا امیدهایش برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان به طور کامل از بین برود. نتیجه‌ای که هم خودش بود و هم نشان داد این تیم درچند وقت اخیر چقدر عملکرد ضعیفی داشته است. هادرسفیلد پنج بازی قبلی‌اش را باخته بود، اما از منچستریونایتد یک امتیاز گرفت. یونایتد همچنین اولین تیم لیگ برتری است که بعد از دو بازی در ورزشگاه جان اسمیت و مقابل هادرسفیلد نتوانسته حتی یک برد به دست بیاورد. این پنجمین بازی بدون برد منچستریونایتد هم بود، اتفاقی که در سه سال و نیم گذشته با وجود همه فراز و نشیب‌های یونایتد، سابقه نداشته است. یونایتد واقعاً وضعیت بدی دارد و سولشائر باید به فکر تحولی بزرگ در تیمش باشد.

نیمکت قوی لیورپول

فصل گذشته وقتی لیورپول محمد صلاح را در بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا از دست داد، مجبور شد به آدام لالانا بازی بدهد، چون نیمکت این تیم ضعیف بود. حالا، اما آن‌ها می‌توانند روی دیووک اوریگی، ژردان شکیری، جیمز میلنر و چمبرلین حساب کنند. بنابراین وقتی صلاح را در بازی مقابل نیوکاسل از دست دادند، اوریگی به بازی آمد و گلی سرنوشت‌ساز را زد تا لیورپول را در کورس قهرمانی نگه دارد. حالا آن‌ها ۱۲ گل توسط بازیکنان نیمکت‌نشین خود در این فصل به ثمر رسانده‌اند که از این نظر بهترین آمار را بین تیم‌های لیگ برتری دارند. لیورپول طی چند سال گذشته برای بازسازی تیمش قدم به قدم جلو رفت و حالا می‌تواند نتیجه آن را با تیم خوبی که چه درون زمین و چه روی نیمکت دارد، ببیند.

توپچی‌های بی‌دفاع

عملکرد آرسنال را در اولین سال حضور اونای امری به عنوان سرمربی این تیم به راحتی می‌توان تحلیل کرد؛ حمله خوب، دفاع بسیار ضعیف. اوبامیانگ، حالا ۳۰ گل برای تیمش از فوریه ۲۰۱۸ تا کنون به ثمر رسانده است. فقط محمد صلاح در این فاصله زمانی در لیگ برتر، بیشتر از او گل به ثمر رسانده است. از طرف دیگر، توپچی‌ها برای اولین بار است که از فصل ۸۴-۱۹۸۳ در یک فصل در بالاترین لیگ انگلیس، پنجاه گل یا بیشتر دریافت کرده‌اند. اوبامیانگ و تا حدی لاکازت در این فصل، توانستند با عملکرد خوب‌شان، ضعف‌های آرسنال را دهند، اما خط دفاع، مسئله‌ای است که امری باید مشکل آن را هرچه سریع‌تر حل کند.

تاتنهام خارج از خانه زور ندارد

تاتنهام قرار است چهارشنبه در آمستردام، دست به کاری بزرگ بزند و با جبران شکست بازی رفت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل آژاکس به فینال صعود کند، اما شواهد نشان می‌دهد که بعید است این تیم، زور چنین کاری را داشته باشد. بعد از شکست مقابل بورنموث که با دو اخراجی تاتنهام همراه بود، آن‌ها حالا ۶ بازی است که خارج از خانه‌شان در لیگ برتر شکست خورده‌اند که این برای اولین بار از سال ۲۰۰۴ در این تیم اتفاق می‌افتد. در آن سال دیوید پلات مربی تاتنهام بود. به این آمار می‌توان شکست در بازی برگشت یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان در زمین منچسترسیتی را هم اضافه کرد تا ثابت شود شاگردان پوچتینو در بازی‌های خارج از خانه، عملکرد بسیار ضعیفی دارند.