به گزارش افکارنیوز،

منچسترسیتی دیشب به لطف پیروزی 1-0 مقابل لستر سیتی، یک هفته مانده به پایان رقابتهای فصل جاری لیگ برتر دوباره به صدر جدول بازگشت. به این ترتیب گواردیولا هفته آینده در هفته آخر لیگ، تیمش را در حالی به خانه برایتون خواهد برد که می‌داند در صورت کسب چهاردهمین پیروزی پیاپی در لیگ برتر، موفق خواهد شد برای دومین سال پیاپی جام قهرمانی را نصیب منچسترسیتی کند.

گواردیولا بعد از بازی دیشب گفت:" مشکل سبک بازی ما بود. ما برنلی را 1-0 بردیم ولی حتی یک کرنر به آنها ندادیم و حریف حتی نتوانست یک شوت به چارچوب دروازه ما بزند. ما همه بازی‌های اخیر را در کنترل کامل داشتیم و به مراتب بهتر از حریفانمان بازی کردیم. در یک بازی مهم این است که بتوانید بهتر از حریف بازی کنید و ما دو سه ماه است که همیشه بهتر از حریفان‌مان بوده‌ایم".

سرمربی سیتی در ادامه گفت:" بعضی وقتها به گلی مثل گل امشب وینسنت احتیاج پیدا می‌کنید. ما در نیمه دوم فوق‌العاده بازی کردیم. به خصوص شخصیتی که بچه‌ها در این نیمه نشان دادند واقعا بی‌نظیر بود. حتما حدس می‌زنید که کنترل احساسات در این شرایط چقدر مشکل است چون می‌دانید که اگر در این بازی پیروز نشوید دیگر قادر به قهرمان شدن نخواهید بود".

گواردیولا در ادامه صحبت‌هایش اضافه کرد:" حالا لیورپول دیگر بدون فشار و استرس بازی خواهد کرد چون می‌داند که قهرمانی دیگر در دست خودش نیست. بازی کردن در چنین شرایطی کار آسانی است. حالا فشار روی ما است چون ما نمی‌توانیم ببازیم. چون تکلیف قهرمانی‌مان در دست خودمان است. ما شایستگی قهرمانی را داریم. یک بازی دیگر باقی مانده و ما سعی‌مان را می‌کنیم تا به این هدف دست پیدا کنیم".