به گزارش افکارنیوز،

 برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار پرسپولیس مقابل ماشین‌سازی تبریز در هفته بیست‌ونهم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: ماه مبارک رمضان را به مردم ایران تبریک می‌گویم. ما در این ایام بازی خواهیم کرد و از علاقه‌مندان به خاطر دنبال کردن بازی‌ها تشکر می‌کنم. پندار خمارلو گفت که چون آخرین بازی و نشست خبری است از زحمات خبرنگاران تشکر کن، اما باید بگویم بازی با السد قطر را هم داریم! دو بازی آخر را داریم و عملاً قهرمان با آخرین سوت داور مشخص می‌شود.

با پیروزی در بازی فردا یک قدم دیگر به سومین قهرمانی پی‌درپی نزدیک می‌شویم

وی در ادامه افزود: ما از تیم دوم جدول سه امتیاز بیشتر داریم و خیلی بهتر است که بتوانیم در بازی فردا نیز پیروز شویم تا یک قدم دیگر به سومین قهرمانی پشت سرمان نزدیک شویم. نمی‌خواهم درباره تیم ماشین‌سازی که احترام زیادی برایش قائلم، صحبت کنم. این تیم انگیزه فراوان و بازیکنان جوانی دارد، بازیکانی که پر از انگیزه هستند.

در بازی فردا بازیکنان و هواداران تعیین‌کننده خواهند بود

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس خاطر نشان کرد: در بازی فردا بازیکنان و البته هواداران تعیین‌کننده خواهند بود، هوادارانی که ما امسال از آنها فوق العاده استفاده کردیم، هوادارانی که بهترین هستند و اطمینان داریم که فردا نیز در ورزشگاه حضور خواهند داشت تا برد ما را جشن بگیرند. ما هم از هواداران‌مان بابت حمایت‌هایی که تا به حال داشته‌اند، تشکر کنیم.

اطمینان دارم بازیکنانم با انگیزه فراوان در بازی فردا به میدان می‌روند

برانکو با اشاره به غایبان تیمش در بازی فردا اظهار داشت: علیرضا بیرانوند در این بازی محروم است و غایب خواهد بود. محمد انصاری و حسین ماهینی نیز همچنان به دلیل مصدومیت نمی‌توانند به میدان بروند. البته بشار رسن از ناحیه زانو درد دارد، ولی بقیه بازیکنان سالم و سرحال هستند و اطمینان دارم با انگیزه فراوان برای بازی فردا به میدان خواهند رفت.

سرنوشت بازی فردا را بازیکنان و هواداران مشخص خواهند کرد

وی در واکنش به این پرسش که امروز صحبتی با بازیکنان داشتید که بخشی از آن مربوط  افرادی است که دوست ندارند پرسپولیس قهرمان شود، گفت: امروز مثل همیشه جلسه‌ای با بازیکنان داشتم. به آنها گفتم بازی فردا نه نیاز به مربی دارد، نه مدیریت و نه حتی کادر فنی، دیداری است که بازیکنان و هواداران سرنوشت را مشخص می‌کنند و انتظار داریم که بعد از بازی همه با هم شادی کنیم. کسانی هستند که دل‌شان نخواهند قهرمان شویم، اما مهم این است که ما می‌خواهیم قهرمان شویم.

اینکه برخی دوست نداشته باشند ما قهرمان شویم طبیعی است

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به سؤال خبرنگار دیگری مبنی براینکه فرید بهزادی کریمی بازیکن ماشین‌سازی گفته بود تبریزی‌ها دوست ندارند پرسپولیس قهرمان شود، خاطر نشان کرد: طبیعی است که این بنده خدا دوست نداشته باشد ما قهرمان شویم و اگر قهرمان شویم شادی نخواهد کرد، همان‌طور که ما با موفقیت‌های تیمهای دیگر شادی نمی‌کنیم.

انتظار یک بازی درست و حسابی مقابل ماشین‌سازی را داریم

برانکو در رابطه با اینکه ممکن است ماشین‌سازی فردا شیوه تدافعی به کار بگیرد، تصریح کرد: مطمئن نیستم که این تیم بسته بازی کند. من بازی ماشین‌سازی با سپاهان را دیدم که بازی خوبی انجام دادند و این‌طور نبود که سپاهان به راحتی ببرد. ما فردا انتظار یک بازی درست و حسابی داریم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا لیست  بازیکنان فصل آینده‌اش را به باشگاه داده است یا خیر، گفت: این سؤال مربوط به امروز نیست، اما پاسخ آن را می‌دهم. من لیستی به باشگاه نداده‌ام. امروز به بازیکنان گفتم که همه شما قرارداد دارید و برخی نیز دو تا سه سال قرار دارید. تنها محمد نادری است که به صورت قرضی به پرسپولیس آمده است. در قرارداد برخی بازیکنان آپشن‌هایی دیده می‌شود و برخی نیز قرارداد طولانی دارند. این مسئله بهترین دلیل است که به بازیکنان بگوییم چقدر به آنها اطمینان داریم و این بازیکنان در حد پرسپولیس هستند. پرسپولیس نیاز به نگرانی بابت آینده‌اش ندارد.

برانکو درباره این موضوع که ایا امکان بازگشت برخی بازیکنان پیشین پرسپولیس به این تیم وجود دارد عنوان کرد: همه بازیکنان حرفه ای هستند و قرارداد دارند. اگر پیشنهادی برای بازیکنان ما برسد باشگاه آماده مذاکره خواهد بود پیشنهادی که شرایط را بهتر از حضور در پرسپولیس داشته باشد با توجه به این شرایط احتمال بازگشت برخی بازیکنان قبلی وجود دارد.

وی ادامه داد: به طور مداوم صحبت می شود که علیرضا بیرانوند پیشنهاد دارد، شجاع خلیل زاده از قطر پیشنهاد دارد و در گذشته نیز علی علیپور و محمد انصاری از چین پیشنهاد داشتند. طبیعی است بازیکنانی که در فینال بازی های آسیایی بازی کرده باشند و تیم های لیروپول و تاتنهام به فینال لیگ اروپا می روند بازیکنان آنها هم پیشنهادهایی دارند و این پروسه ها عادیست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه در هفته آخر باید در شهرستان جم با پارس جنوبی بازی کنیم و این باعث می‌شود تا جشن قهرمانی هم در این شهر برگزار شود و آیا اینکه مایل نبودید جشن قهرمانی تان در بازی فردا و در ورزشگاه آزادی برگزار شود گفت: بهترین حالت همیشه این است که بتوانیم مقابل هوادارانمان جشن بگیریم اما قانون و مقررات وجود دارد و نمی تواند این را عوض کرد.