به گزارش افکارنیوز،

سیدحامد اردهالی؛ دیروز باشگاه خبرنگاران جوان از قول علیرضا سهرابی، سرپرست کمیته داوران اینگونه نقل کرده بود که: «من به سرمربی استقلال و مدیران این باشگاه حق می‌دهم اگر حس می‌کنند تصمیم داور اشتباه بوده به او اعتراض کنند چراکه اگر این کمک‌داور اشتباه کرده باشد، تصمیم او برای خارج شدن استقلال از کورس قهرمانی بسیار تأثیرگذار بوده است.» به همین بهانه و همچنین چند صحنه بحث‌برانگیز داوری با سهرابی تماس گرفتیم تا نظر او را بدانیم.

* اینکه شما در مورد مردود شدن گل استقلال حق را به مجیدی دادید درست است؟

اصلاً این اظهارنظر‌ها از من نیست و آن را تأیید نمی‌کنم. اشتباهات داوری همیشه بوده و ما در مدت اخیر هم بابت پلی‌آف لیگ دسته دوم، لیگ دسته اول و لیگ برتر هم مورد اعتراض واقع شده‌ایم. هر کدام از داوران ما سابقه زیادی در قضاوت دارند و نباید به خاطر یک اشتباه، زمین و زمان را به هم دوخت. مگر ماشین‌سازی که روی اشتباه پرسپولیسی‌ها به گل رسید کار کثیفی بود؟ پنالتی‌ای که کوپال ناظمی برای پرسپولیس گرفت یا گلی که سپاهان به پدیده زد؟ این همه گل رد و بدل می‌شود و در این میان برخی اشتباهاتی می‌کنند که شاید گاهی داور باشد. اینکه آقای مجیدی بگوید جریان کثیفی در کار بوده درست نیست.

* در مورد گل استقلال به صنعت‌نفت آبادان نظر شما چیست؟

من هنوز این صحنه را آنالیز نکرده‌ام، اما آنچه در تصاویر تلویزیونی دیدم مبهم است. کمک‌داور اعلام کرده که توپ به اوت رفته، اما دوربین‌هایی که هستند این صحنه را نشان نمی‌دهند. البته دوربین‌ها یکی از روبه‌رو و یکی از پشت بوده که قابل تشخیص نیست و نمی‌توانم قضاوت کنم. شاید اگر فیلم یا عکسی از روی خط پیدا کنیم بهتر بشود قضاوت کرد.

* در بازی پدیده با سپاهان هم اعتراض به پنالتی پدیده از سوی سپاهانی‌ها بود.

من هنوز فیلم این بازی را هم آنالیز نکرده‌ام و جزئیات حرکت مدافع سپاهان روی بازیکن پدیده را نمی‌دانم. با دوربین آنچه مشخص بود تکلی است که پورقاز روی پای بازیکن پدیده زد و در مورد پنالتی بودن آن باید بعد از آنالیز بحث کرد.

* در مورد بازی پرسپولیس و ماشین‌سازی هم دو صحنه وجود داشت. یکی اینکه می‌گفتند خطا روی بودیمیر نبوده و دیگری اینکه پرسپولیسی‌ها مدعی بودند در لحظات پایانی در محوطه جریمه ماشین‌سازی توپ به دست کنعانی‌زادگان خورد.

من در ورزشگاه بودم و این بازی را از نزدیک دیدم. پنالتی پرسپولیس تقریباً درست بود. بر اساس تصاویر موجود هر دو بازیکن پیراهن طرف مقابل را گرفتند، اما حرکت بازیکن ماشین‌سازی منجر به سرنگونی مهاجم پرسپولیس می‌شود که شاید این سرنگونی نه به دلیل کشیدن پیراهن که مثلاً برخورد پای بازیکن با مهاجم پرسپولیس باشد. در صحنه‌ای که آقای ناظمی به ترابی اخطار داد هم تصمیم او کاملاً درست بود. در مورد صحنه مربوط به هند هم به هیچ عنوان پنالتی نبود و ناظمی به درستی تصمیم گرفت.