به گزارش افکارنیوز،

اگر در همه این سال ها با برگزاری لیگ حرفه ای تیم های زیر 23 سال باشگاه ها هم به مصاف هم می رفتند اکنون هر 16 تیم حاضر در لیگ برتر یک تیم ب خوب داشتند. یک تیم که می توانست برخی از نیازی های تیم اصلی را برآورده و حتی برای باشگاه درآمدزایی کند. کما اینکه باشگاه استقلال به تازگی با فروش الهیار صیادمنش به باشگاه فنرباغچه به درآمد 650 هزار دلاری دست یافته است.

در فوتبال حرفه ای، روز پیش از بازی تیم ها در لیگ برتر تیم های امید دو باشگاه به مصاف هم می روند و جدول بازی امیدها همانند لیگ حرفه ای پیش می رود و این لیگ همان طور که اشاره شد یک پشتوانه قوی برای تیم های اصلی خواهد بود و از همه مهمتر به تیم ها در بخش سازندگی و استعدادیابی و پرورش آنها کمک می کند و در نهایت منجر به رفع نیازهای تیم و درآمدزایی برای باشگاه می شود. در ایران لیگ برتر امیدها در شرایطی برگزاری می شود که تیم های تهرانی و خیلی از تیم های لیگ برتری در آن حضور ندارند و تیم های تهرانی هم در لیگ برتر امیدهای تهران حاضر می شوند و هنوز ضرورت برگزاری این لیگ از سوی فدراسیون فوتبال و باشگاه ها درک نشده است.

برگزاری لیگ حرفه ای در رده سنی امید ها اتفاقی است که باید زودتر از این ها در فوتبال ایران رخ می داد، هر چند اگر اینروزها هم سازمان لیگ برتر تصمیم به برگزاری این بازی ها بگیرد کمک زیادی به فوتبال باشگاهی و فوتبال ملی می کند. این در حالی است که در فوتبال حرفه ای باشگاه ها ملزم هستند بخشی از هزینه های جاری خود را در آکادمی خرج کنند و همان طور که اشاره شد خرج برای فوتبال پایه یک الزام است.

لیگ حرفه ای امیدهای کشور با حضور تیم های لیگ برتری می تواند بهترین اتفاق ممکن برای فصل آتی فوتبال کشور باشد که قطعا جذابیت های خاص خود را خواهد داشت و حتی به جوانگرایی در تیم های لیگ برتری کمک می کند چرا که سرمربی تیم از نزدیک نظاره گر بازی امیدها خواهد شد و حتما بازیکنان خوب و با کیفیت را به اردوی تیمش دعوت خواهد کرد.