به گزارش افکارنیوز،

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های اروپایی، ایکر کاسیاس دروازه‌بان اسپانیایی تیم فوتبال پورتو پرتغال پس از حمله قلبی، تصمیم گرفته است که از فوتبال خداحافظی کند.

روز پنج شنبه، ال موندو به نقل از روزنامه اوجوگو پرتغال گزارش داد که این دروازه‌بان باسابقه به زودی بازنشستگی خود را از ورزش تایید خواهد کرد و این ادعا‌ها امروز از طریق Antena۳ تایید شده است.

پورتو قرار است پست برجسته‌ای را در باشگاه به ایکر پیشنهاد کند و مدیران این تیم قبلا تایید کرده اند که خواستار حضور بلند مدت این گلر اسپانیایی در باشگاه خود هستند و قبلا این پیشنهادی را او داده اند، اگر چه جزئیات آن تا کنون مشخص نشده است.

در اوایل ماه جاری میلادی، کاسیاس ۳۷ ساله در جریان تمرینات پورتو دچار حمله شد و فورا به بیمارستان منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

در حالی که جراحی کاسیاس موفقیت آمیز بود و او پنج روز بعد مرخص شد، بعید به نظر می‌رسد که او دوباره بازی کند، اما می‌خواهد به فعالیت در ورزش ادامه دهد.

این دروازه بان قبل از پیوستن به پورتو به عنوان بازیکن آزاد در تابستان ۲۰۱۵، بیش از ۷۰۰ بازی برای تیم مادرید در ۱۵ فصل انجام داده بود.

او با رئال مادرید موفق به کسب سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا شد، و همچنین در ۱۶۷ بازی ملی دو قهرمانی اروپا و یک قهرمانی جام جهانی را به دست آورد.