به گزارش افکارنیوز،

کتایون خسرو یار در گفت و گو با نشریه ایندیپندنت انگلیس درباره بازی در ایران و در ادامه سرمربی تیم زیر ۱۹ سال اظهار داشت: من اصالت آذری دارم. در گذشته فارسی صحبت نمی‌کردم و حتی نمی‌دانستم ایران از نظر جغرافیایی کجا قرار دارد ولی همیشه عاشق ایران بودم. در سالهای آخر دانشگاه قرار بود به صورت حرفه‌ای برای یک تیم دانشگاهی بازی کنم و تنها شانسی برای من بود که خانواده ام را ببینم و در کنار پدربزرگ و مادربزرگم باشم.

وی ادامه داد: دو هفته مرخصی گرفتم به ایران رفتم ولی مجبور بودم در ایران نیز تمرین کنم چون وقتی به آمریکا بازمی‌گشتم باید به صورت حرفه‌ای بازی می‌کردم. نمی‌توانستم در ایران کباب و بربری بخورم. به ایران آمدم و یک تیم فوتسال دیدم که شبیه فوتبال بود. البته که بدنم از بقیه دختران قوی‌تر بود و تکل می‌زدم و شوت می‌زدم و همین باعث شد تا همه تعجب کنند. این موضوع به گوش شهرزاد مظفر سرمربی تیم رسیده بود. آنها گفتند که می‌خواهند اولین تیم زنان ایران را در فوتبال تشکیل دهند و روی کمک من حساب کردند. بی درنگ قبول کردم. سال ۲۰۰۵ بود. همه چیز را در آمریکا ترک کردم و در ایران فوتبال را ادامه دادم. 

سرمربی تیم زیر 19 سال بانوان درباره اینکه زندگی در ایران برایش چطور می‌گذرد گفت: ایران قطعاً باعث شده است من روی پای خودم بایستم. فرصت‌های زیادی اینجا برای من است. نه اینکه همه مشکلات را حل کرد بلکه تا حدودی از پس آن برآیم. نیاز به مساعدت از مقام‌های بالاتر و ساخت آکادمی داریم. اینجا زندگی فوق‌العاده است وگرنه زیاد ایران نمی‌ماندم. فدراسیون و مقام‌ها حمایت خوبی از تیم می‌کنند. اگر نمی‌خواستند تغییری صورت بگیرد حمایت نمی‌کردند. فکر نمی‌کنم جای دیگری در دنیا اینقدر حمایت شوم. چیزهای زیادی هست در ایران هنوز شروع نشده است و این فرصت را دارم که آنها را شروع کنم. 

خسرویار افزود: قبلاً وقتی می‌گفتم که فوتبال بازی می‌کنم از من سوال می‌کردند بلدی به توپ ضربه بزنی و ۹۰ دقیقه بازی کنی؟ ولی الان بعد از این سال‌ها وقتی شما بگویید فوتبال بازی می‌کنید از شما سوال می‌کنند استقلالی هستید یا پرسپولیسی؟ بازی آخر چطور بود؟ رسانه‌ها در ایران خیلی به ما کمک کردند.

وی درباره حجاب بانوان ایرانی در مسابقات گفت: من شخصا فکر می‌کنم حجاب باعث می‌شود انگیزه ورزشکاران ایرانی برای بهتر عمل کردن در رویدادها بیشتر شود. با وجود حجاب هم می‌توانیم مدال کسب کنیم. دختران ایرانی در ورزش‌های گسترده حتی هاکی و اسکیت و فوتبال و دوومیدانی با حجاب اسلامی در رقابت‌ها شرکت می‌کنند و و نشان می‌دهند تفاوتی وجود ندارد.