به گزارش افکارنیوز،

از جمله تصمیماتی که برای بازی های فصل آتی اتخاذ شد، این بود برای کمک به تیم های دسته اولی که به لیگ برتر صعود می کنند به این تیم ها مجوز جذب 8 بازیکن لیگ برتری داده می شود اما تیم های لیگ برتری بر اساس همان آیین نامه قبلی تنها می توانند از ظرفیت جذب 6 بازیکن لیگ برتری استفاده کنند. هم چنین تیم های لیگ برتری و دسته اولی موظف شدند به ترتیب 14 و 10 روز پیش از شروع بازی ها نام 14 بازیکن خود را برای سازمان لیگ لیست کنند.

گفتنی است بر اساس آیین نامه قبلی تیم های اول و دوم دسته اول به لیگ برتر صعود می کنند. این درحالی است که تیم های دسته اولی پیش تر درخواست داده بودند دست کم سهمیه صعود به 2.5 تیم افزایش پیدا کند. به خصوص که فصل آتی بازیهای دسته اول با حضور 18 تیم برگزار می شود. البته فصل گذشته هم باید بازی های دسته اول با حضور 18 تیم برگزار می شد که تیم نفت تهران در بازی ها حاضر نشد و تیم سیاه جامگان هم با رای کمیته انضباطی از جدول بازی ها کنار گذاشته شد.

اعضای هیات رییسه سازمان لیگ برتر به هیچ وجه با افزایش سهمیه صعود تیم های دسته اولی به لیگ برتر موافق نیستند و بعید است پیش از شروع بازی ها و در جلسات پیش رو اتفاق خاصی در این زمینه رخ دهد.