تکواندو طلسم بی‌طلایی ایران را شکست و علیرضا نصرآزادانی و یوسف کرمی دو مدال طلای تکواندو را کسب کردند و کسب اولین مدال طلای تاریخ ورزش بانوان توسط خدیجه آزاد نیز پورفوق العاده با ارزش بود.
سرویس ورزشی تا پایان روز پنجم بازی‌ها از بین ۴۵ کشور ۲۴ کشور موفق به کسب مدال شده‌اند که در این میان ۱۳ کشور مدال طلا را به کاروان ورزش‌های کشورشان اختصاص داده‌اند.

به گزارش افکار به نقل از تابناک، کاروان ورزش ایران روز چهارشنبه موفق به کسب سه مدال طلا در رشته ووشو(خدیجه آزادپور، محسن محمد سیفی و حمیدرضا قلی‌پور)، دو مدال طلا در رشته تکواندو(یوسف کرمی و علیرضا نصر آزادانی) و یک مدال نقره در رشته تیراندازی(الهه احمدی) و سه مدال برنز در رشته تکواندو بانوان(سارا خوش جمال فکری)، تیمی تیراندازی بانوان و دوچرخه سواری(مهدی سهرابی) شد.

با این ۹ مدال کاروان ورزش ایران تعداد مدال‌های خود را به عدد ۱۷ رساند و به رده پنجم جدول توزیع مدال‌ها صعود کرد. کاروان ایران تا به این لحظه به پنج مدال طلا، چهار نقره و هشت برنز دست یافته و پایین‌تر از تیم‌های چین، کره جنوبی، ژاپن و کره شمالی ایستاده است.

جدول رده بندی توزیع مدال‌ها تا به لحظه به شرح زیر است:

۱ - چین با ۹۶ طلا، ۳۹ نقره و ۳۵ برنز
۲ - کره جنوبی با ۲۹ طلا، ۲۲ نقره و ۳۱ برنز
۳ - ژاپن با ۱۷ طلا، ۴۰ نقره و ۳۵ برنز
۴ - کره شمالی با ۵ طلا، ۷ نقره و ۱۰ برنز
۵ - ایران با ۵ طلا، ۴ نقره و ۸ برنز
۶ - چین تایپه با ۴ طلا، ۵ نقره و ۱۶ برنز

*مدال آوران ایران تا پایان روز پنجم بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو:

روز اول:
تیم ملی تیراندازی زنان در رشته تفنگ بادی ۱۰ متر مدال نقره
احسان پیغمبری در ووشو رشته تالو مدال برنز
محمدرضا رودکی در جودو مدال برنز

روز دوم:
تیم ملی اسپرینت دوچرخه سواری مدال برنز

روز سوم:
مرتضی رضاییان در دسته ۶۹ کیلوگرم وزنه برداری

روز چهارم:
محمدرضا رودکی در جودو مدال نقره

روز پنجم:
حمیدرضا قلی‌‌پور در ووشو رشته ساندا مدال طلا
خدیجه آزادپور در ووشو رشته ساندا مدال طلا
محسن محمد سیفی در ووشو رشته ساندا مدال طلا
علیرضا نصرآزادانی در تکواندو مدال طلا
یوسف کرمی در تکواندو مدال طلا
الهه احمدی در تیراندازی زنان در رشته تفنگ ۳ وضعیت ۵۰ متر مدال نقره
تیم ملی تیراندازی زنان در رشته تفنگ ۳ وضعیت ۵۰ متر مدال برنز
سجاد عباسی در ووشو رشته ساندا مدال برنز
الهه منصوریان در ووشو رشته ساندا مدال برنز
سارا خوش‌جمال فکری در تکواندو مدال برنز
مهدی سهرابی در دوچرخه سواری مدال برنز

نتایج کامل ورزشکاران ایران در روز پنجم

در روز پنجم ورزشکاران ایران در رشته‌های ووشو و تکواندو توانستند ۵ مدال طلا کسب کنند. کاروان ایران در پنجمین روز بازی‌های آسیایی گوانگجو توانست ۵ مدال طلا، یک نقره و ۵ برنز کسب و در رتبه‌بندی توزیع مدال‌ها به جایگاه پنجم صعود کند.

*تکواندو طلسم بی‌طلایی ایران را شکست علیرضا نصرآزادانی در وزن ۷۴ کیلوگرم توانست با شکست حریفانی از کره‌جنوبی، چین، تاجیکستان، تایلند و ازبکستان به مدال طلا دست یابد و یوسف کرمی نیز با استراحت در دور اول و پیروزی برابر بحرین، چین و کره‌جنوبی دومین مدال طلای تکواندو را کسب کرد. *۳ طلا و ۲ برنز ووشو در پنجمین روز بازی‌ها محسن محمدسیفی در وزن ۶۰ کیلوگرم، حمیدرضا قلی‌پور در وزن ۷۵ کیلوگرم و خدیجه آزادپور در وزن ۶۰ کیلوگرم توانستند مدال طلای بازی‌های آسیایی ووشو را به خود اختصاص دهند. الهه منصوریان در وزن ۵۲ کیلوگرم و سجاد عباسی در وزن ۷۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

احسان پیغمبری دیگر ووشوکاری بود توانست مدال برنز مسابقات را به خود اختصاص دهد و در پایان تیم ملی ووشوی ایران با ۳ طلا و ۳ نقره برای اولین بار در رده دوم بازی‌های آسیایی قرار گرفت. *یک نقره و یک برنز برای تیراندازان تیم بانوان تیراندازی ایران دومین مدال نقره این رشته را توسط الهه احمدی کسب کرد. احمدی در ماده تفنگ سه وضعیت ۵۰ متر دوم شد و تیم بانوان ایران توانست مدال برنز را در این رشته از آن خود کند. مریم طالبی ۱۶ و مه‌لقا جام‌بزرگ ۲۴ شدند اما در بخش مردان تیراندازان ایران نتوانستند به مدال دست یابند. ابراهیم برخورداری ۹، محمد احمدی ۲۴ و رضا کریم‌پور ۳۵ شدند. *تیم دو نفره والیبال ساحلی ایران متشکل از رضا نائینی و رحمان رئوفی مقابل تیم کامبوج با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی رسید. همچنین تیم " الف " ایران متشکل از سلاق و فرخی برابر قطر با نتیجه مشابه ۲ بر صفر به برتری رسیدند. *در رشته شنا پاشا وحدتی و محمد بیداریان در ماده ۱۰۰ متر آزاد به ترتیب مقام‌های پنجم و هشتم را از آن خود کردند. سعید ملک‌آشتیانی در ماده ۲۰۰ متر مختلط انفرادی نیز پنجم شد.

*هندبالیست‌های ایران برابر تیم قدرتمند کره‌جنوبی قرار گرفتند و با اختلاف نزدیک ۳۱ بر ۲۹ مقابل حریف خود شکست خوردند. *در وزنه‌برداری کیانوش رستمی در دسته ۸۵ کیلوگرم نتوانست به مقامی بهتر از ششمی دست یابد. *در قایق اپتمیست زنان سیده فاطمه جعفری در مرحله هشتم در رده نهم قرار گرفت و در همین ماده در بخش کیوان حسن زاده در هر دو مرحله هفتم و هشتم در رده های هشتم ایستاد. در قایق ۴۲۰ و در بخش مردان تیم ایران متشکل از محمد اوج هرمزی و مجید سیفی نژاد در مرحله هفتم و هشتم در رده ای بهتر از هشتمی قرار نگرفت.

در همين قايق و در بخش زنان متشكل از پريسا مرادي و كيميا مينابيان در هر دو مرحله هفتم و هشتم در رده پنجم قرار گرفت. در قايق هابي ۱۶ هم تيم ايران با تركيب حسين عيسي پور و محمد رهي در مصاف با ۷ قايقران آسيايي در مرحله هفتم و هشتم عنوان هفتم را از آن خود كرد. *در رشته پينگپنگ افشين نوروزي در دومين بازي خود برابر نماينده كرهشمالي مغلوب و از دور مسابقات حذف شد اما نوشاد عالميان با برتري برابر نماينده تايوان جواز حضور در مرحله يكهشتم نهايي را كسب كرد.