به گزارش افکارنیوز،

مهدی فنونی‌زاده درخصوص شرایط این روز‌های آبی‌پوشان و همچنین عملکرد تیم ملی با ما هم‌صحبت شد؛ این گفتگو را در ادامه بخوانید. 

* از استقلال برای‌مان بگویید. شرایط تیم را چطور ارزیابی می‌کنید؟

اخبار ورزشی- متأسفانه استقلالی‌ها دارند زمان را از دست می‌دهند و مثل سال‌های گذشته عمل می‌کنند. وقتی زمان را از دست بدهی تیم را هم از دست خواهی داد. حالا می‌گذارند و یک هفته مانده به شروع لیگ تازه می‌روند بازیکن بخرند و قطعاً بازیکن خوبی هم گیرشان نخواهد آمد. 

* منشا، پاتوسی و ایسما هم که رفتنی شدند!

با منشا و ایسما کاری ندارم، ولی پاتوسی واقعاً حیف شد. او هافبک با کلاسی بود که می‌توانست مشکلات خط میانی استقلال را حل کند. پاتوسی را مفت از دست دادند. خدا کند پشیمان شود و نرود؛ نمی‌دانم دوستان دارند چه‌کار می‌کنند که این اتفاقات در تیم رقم می‌خورد. مگر نگفته بودند خیال هواداران راحت پاتوسی می‌ماند؟ پس چرا خیلی راحت رفتنی شد؟ اگر چه به جای منشا و ایسما اگر بازیکنان ایرانی بازی می‌کردند در استقلال مؤثرتر واقع می‌شدند. 

* با این تفاصیل استقلال برای فصل بعد چه وضعیتی پیدا می‌کند؟

خدا آخر و عاقبت استقلال را به خیر کند. واقعاً باید تیم خوبی ببندیم. هواداران چند سال است که قهرمانی می‌خواهند، ولی استقلال موفق به انجام این کار نشده است. دیگر صبر هواداران خوب استقلال سر آمده است. 

* می‌گویند استراماچونی امروز و فردا سرمربی استقلال می‌شود!

شناخت خاصی از استراماچونی ندارم و نمی‌توانم درباره او قضاوت کنم، ولی داریم مربیان ایرانی خوبی که قطعاً می‌توانند استقلال را قهرمان کنند و کاش به آن‌ها بیشتر اعتماد می‌کردیم. 

* بازی تیم ملی با سوریه را دیدید؟

بله، خیلی خوب بود و پس از مدت‌ها از تیم ملی یک بازی هجومی را دیدیم. این بازی کمک خواهد کرد که ویلموتس از تیم و بازیکنان شناخت بیشتری پیدا کند و بازی با کره جنوبی هم شناخت او را کامل‌تر خواهد کرد. او استاد کار کردن با بازیکنان جوان است و شما دیدید که صیادمنش را به بازی گرفت و موفق هم بود. تیم ملی با تفکرات ویلموتس موفق خواهد شد و باید همان زمانی که ما به کارلوس کی روش دادیم را در اختیار او هم بگذاریم و اجازه بدهیم چند سال بتواند اثرات مطلوب خود را در فوتبال ما نشان بدهد.