به گزارش افکارنیوز،

 کد اصلی را تاج در این جمله داد: «به خاطر شکایت خارجی، احتمال حذف‌شان هست.» این روز‌ها از بین سپاهان، پرسپولیس، استقلال و پدیده کدام باشگاه درگیر شکایت است؟ فقط استقلال! پرونده پروپییچ به نتیجه رسیده و حالا آبی‌‎ها در خطر هستند، اما اینکه تاج گفته استقلال حذف می‌شود، نمی‌تواند واقعی باشد، چون در شهریور امسال تازه تکلیف باشگاه یا باشگاه‌های حذف شده از آسیا مشخص خواهد شد. ماجرا چیست؟ چرا تاج این حرف را زده است؟

تلنگر تاج

هر سال از اردیبهشت باشگاه‌ها مدارک خود را برای گرفتن مجوز حرفه‌ای آماده می‌کردند ولی حالا در خرداد هستیم و هیچ باشگاهی در این زمینه اقدامی نکرده است. این کوتاهی باعث شده تا نگرانی‌ها برای کمیته حرفه‌ای‌سازی بیشتر و بیشتر شود. اوضاع و احوال سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و پدیده خوب نیست. سپاهان به مراتب وضعیت بهتری نسبت به این تیم‌ها دارد. هدف تاج این بوده که تلنگری به این باشگاه‌ها بزند تا هرچه سریع‌تر مشکلات خود را راست و ریس کنند. این تلنگر هم جواب داد. دیروز مسئولان بعضی از باشگاه‌ها با مسئولان فدراسیون فوتبال تماس گرفتند و گفتند باید چه کار کنند؟ آن‌ها سؤالاتی درباره مسائل مالی و... داشته‌اند. 

قبل از ۹ تیر، بعد از ۹ تیر

باشگاه‌ها زمان زیادی برای حل مشکلات ندارند. طبق قانون، ۹ شهریور آخرین زمانی است که باشگاه‌ها باید مدارک نهایی خود را بدهند تا در مهر تصمیم نهایی درباره مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها گرفته شود. در این بین یک نکته کلیدی و مهم وجود دارد. اگر باشگاهی قبل از ۹ تیر شکایت داشته باشد، باید تا شهریور این شکایت را رفع و رجوع کند و اگر شکایت بعد از ۹ تیر باشد، مشکلی پیش نخواهد آمد. مثلاً شکایت پروپییچ، چون قبل از ۹ تیر بوده استقلال باید آن را حل کند. همین حالا بودیمیر و برانکو پرسپولیس را تهدید کرده‌اند. اگر یک درصد آن‌ها قبل از این تاریخ شکایت کنند در آن صورت قرمز‌ها با مشکل بسیار بزرگی روبه‌رو خواهند شد.