به گزارش افکارنیوز،

کشمکش بین کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال بر سر انتخاب مربی تیم امید همیشه وجود داشته است. کمیته ملی المپیک از آنجایی که بخشی از هزینه های تیم امید را پرداخت می کند خود را محق به تصمیم گیری در مورد این تیم می داند. از سویی تیم امید در مسابقاتی شرکت خواهد کرد که زیر نظر کمیته ملی المپیک برگزار می شود. اما فدراسیون فوتبال هم می گوید بر اساس اساسنامه مرجع تصمیم گیری درمورد تیم های ملی است و نمی تواند این اختیار را به کمیته ملی المپیک واگذار کند.

اخبار ورزشی- جالب اینکه مهدی تاج در سال 1395 و بعد از بالا گرفتن این کشمکش ها نامه ای به کیومرث هاشمی، رییس وقت کمیته ملی المپیک زد و از او خواست نظر این کمیته را در مورد تیم امید اعلام کند که کیومرث هاشمی هم به نامه مهدی تاج این چنین پاسخ داد:

برادر ارجمند جناب آقای تاج، رئیس محترم فدراسیون فوتبال

با سلام و احترام

پیرو مذاکرات حضوری، بنا به اهمیت تشکیل تیم امید زیر 23 سال کشور جهت حضور در مراحل کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو و حضور قدرتمند در بازی های آسیایی 2018 اندونزی و ضرورت وحدت رویه ها، مسئولیت تشکیل، برنامه ریزی و سازماندهی این مهم به عهده آن فدراسیون محترم می باشد. بدیهی است کمیته ملی المپیک همانند سایر فدراسیون ها نقش حمایتی خود را از این تیم بعمل خواهد آورد.

کیومرث هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک

با وجود پاسخ صریح کمیته ملی المپیک به فدراسیون فوتبال در مورد تیم امید دیروز یک منبع آگاه دراین کمیته بعد از انتخاب فرهاد مجیدی به خبرنگاران گفت:«انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال امید بدون اطلاع و هماهنگی با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش انجام شده و متاسفانه این گفت‌وگوها بدون مشورت و مستقیماً توسط خود فدراسیون فوتبال صورت گرفته و براین اساس مورد تایید کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نیست.با تمام احترامی که برای فرهاد مجیدی قائل هستیم، انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال امید باید با هماهنگی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و پس از طرح موضوع در ستاد عالی بازی‌های المپیک به نتیجه برسد که این مهم در این مذاکرات رعایت نشده است.»