به گزارش افکارنیوز،

مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا که قرار است به مدت ۹ روز در سالن ۶ هزار نفری پورشریفی تبریز با حضور تیم‌های جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، هنگ کنگ، تایلند، لبنان، جمهوری قرقیزستان، ژاپن، ویتنام، تاجیکستان، عراق، اندونزی و چین تایپه در چهار گروه سه تیمی در این شهر از روز شنبه 24 خرداد برگزار می‌شود. که تیم ایران در گروه اول با تیم‌های افغانستان و هنگ کنگ هم گروه است.نشست خبری سرمربیان تیم‌های حاضر در گروه اول مسابقات فوتسال قهرمانی زیر 20 سال آسیا  از ظهر امروز در هتل لاله پارک تبریز برگزار شد.

 حمید شاندیزی، سرمربی تیم ملی فوتسال زیر 20 سال ایران در این نشست گفت : ضمن احترام به همه مهمانان حاضر در این مسابقات خوش‌آمد می‌گویم. و  خوشحالم از اینکه دوره دوم مسابقات در ایران برگزار می‌شود.و از فدراسیون فوتبال  به خاطر هماهنگی و برنامه ریزی که ما تیم ملی زیر 20 سال داشتند تشکر قدردانی دارم.

سرمربی ایران در پاسخ به سوالی که آیا ایران می تواند در این دوره هم مانند دوره گذشته هم قهرمان شود گفت:درست است که ما توانستیم در دوره قبل قهرمان شویم اما نباید فراموش کنیم که فوتسال آسیا خیلی پیشرفت کرده و نمی‌توان  این دوره را با  دوره قبل این مسابقات مقایسه و ارزیابی کرد. با این حال هدفمان قهرمانی است. و تمام حریفان ما خوب هستند و نمی توان چیزی را پیش بینی کرد.

 شاندیزی گفت: خوشحالم که این بازی‌ها در تبریز برگزار می‌شود. چرا که شهر  تبریز و استان آذربایجان شرقی یکی از شهرهای فوتسال خیز ما است. تیم‌هایی مثل مس سونگون، دبیری و.. نیز نشان‌دهنده همین امر است. مطمئن هستم که تماشاگران زیادی به ورزشگاه می‌آیند و ما را مورد حمایت خود قرار می دهند. امیدوارم تماشاگران تبریزی به سالن پورشریفی بیایند و ما را مورد حمایت خود قرار دهند و حضورمان در این بازیها  شاد کردن دل مردم است.

  در ادامه این نشست عبدالرزاق ممرک، سرمربی تیم زیر 20 سال افغانستان گفت: در همین ابتدا جا دارد از میزبانی خوب جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات تشکر کنم.  و ما خوشحال هستیم که به این مرحله از مسابقات صعود کرده‌ایم. و صعود ما  به این مرحله باعث شده  که انگیزه زیادی برای جوانان افغانستان پیدا شود و آنها با امید بیشتر به کارشان ادامه دهند.

وی  در مورد تیم ملی زیر 20 سال ایران گفت: تیم ایران یکی از قدرتمندترین تیمها در این مسابقات است  و تا به امروز این تیم اردوهای بسیار خوبی داشته و همچنین این تیم قهرمانی دور گذشته نیز است. اما ما نیز سعی کردیم تا با قدرت وارد این مسابقات شویم.با توجه به 4 دهه جنگی که در افغانستان بوده، هر یک از بازی‌ها برای ما اهمیت ویژه‌ای برای ما دارد و هدفمان این است که  بعد از هر بازی دل مردم افغانستان  شادی کنیم.

چان فی‌تات، سرمربی تیم ملی فوتسال زیر 20 سال هنگ‌کنگ نیز در پایان این نشست گفت : ما بسیار خوشحال و خوش شانس هستیم که تا این مرحله صعود کردیم و برای حضور در این مسابقات آماده‌سازی فقط 2 ماه تمرین کردیم اما آماد این مسابقات هستیم و این را به خوبی می‌دانیم که رقیبان سرسختی داریم اما تلاش می‌کنیم تا بهترین نتایج را کسب کنیم.

فی‌تات  همچنین در رابطه با تیم ملی زیر 20 سال ایران گفت: ایران تیمی بسیار قوی است. اما امیدواریم مقابل این تیم به خوبی دفاع کرده و حمله کنیم. به کمی هم معجزه   هم در مقابل این تیم نیازمندیم تا در مقابل ااین تیم بتوانیم نتیجه خوبی کسب کنیم.

وی در پایان گفت: در این مدت ما فیلم بازی‌های ایران را دیده‌ایم و همچنین  فیلمهای تیمهای ژاپن، چین تایپه را دیده و آنها ... را آنالیز کرده‌ایم. این تیمها بسیار قدرتمند هستند اما تلاشمان می کنیم که قدرتمند باشیم و بتوانیم بازی‌های خوبی ارائه کنیم.