به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا هفته بيست و ششم رقابتهاي سري A با انجام ۶ ديدار پيگيري شد كه در مهمترين آنها لاتزيو در داربي پايتخت، با نتيجه ۲ بر يك از سد رم گذشت و با ۴۵ امتياز و تنها به دليل تفاضل گل پايينتر نسبت به اودنيزه در رده چهارم جدول ردهبندي قرار گرفت.

در این بازی پربرخورد که ۳ کارت قرمز و ۹ کارت زرد داشت، هر دو تیم بازی را هجومی آغاز کردند تا اینکه در دقیقه ۹ مارتن استکلنبرگ مدافع رم در محوطه جریمه مرتکب خطای پنالتی و با کارت قرمز از بازی اخراج شد. ضربه پنالتی لاتزیو را اندرسون هرناندز به زیبایی وارد دروازه کرد و تیمش را یک بر صفر پیش انداخت.

رم با وجود ۱۰ نفره شدن گل تساوی در دقیقه ۱۶ توسط فابیو بورینی به ثمر رساند و نیمه اول با وجود حملات همه جانبه لاتزیو با همین نتیجه به پایان رسید.

با شروع نیمه دوم بازیکنان لاتزیو با توجه به ۱۰ نفره شدن رم بازی را سراسر هجومی آغاز کردند و بعد از چند فرصت خوب گلزنی سرانجام در دقیقه ۶۲ توسط استفانو مائوری به گل رسیدند.

فشار بازیکنان لاتزیو با وجود برتری ۲ بر یک ادامه یافت اما فرصت‌های آن‌ها یکی پس از دیگری از بین رفت.

در دقیقه ۸۷ گابریل هاینسه مدافع آرژانتینی رم کارت زرد دو خود را از داور دریافت کرد و از بازی اخراج شد تا به کلی امیدهای لوئیس انریکه برای امتیاز گرفتن در این دیدار از بین برود البته یک دقیقه بعد هم لیونل اسکالوتی با کارت قرمز داور از بازی اخراج شد. در ادامه حملات دو تیم گلی در بر نداشت و بازی با همین نتیجه به پایان رسید.

در دیگر دیدار حساس دو تیم اودنیزه و آتلانتا به تساوی بدون گل رضایت دادند.

بازی‌های این هفته امشب با دو دیدار به پایان می‌رسد که در مهم‌ترین آن‌ها اینتر بحران‌زده در جوزپه مه‌آتسا به مصاف کاتانیا می‌رود.

* برنامه و نتایج بازی‌های‌هفته‌ی ۲۶ سری A

شنبه

پالرمو صفر میلان ۴(ابراهیموویچ ۲۱ و ۳۱ و ۳۵، ‌سیلوا ۵۸)

یوونتوس یک(دچیگله ۱۸) - کیه‌وو(‌بوکاری ۷۶)

یک شنبه

پارما یک(زاکاردو ۷۷) - ناپولی ۲(کاوانی ۴۰، لاوتزی ۸۶)

رم یک(بورینی ۱۶) - لاتزیو ۲(هرناندز ۱۰، مائوری ۶۲)

اودینزه صفر - آتلانتا صفر

لچه ۲(موریل ۶۱، بریویو ۸۱) - جنوا ۲(اسکولی ۲۲و۸۶)

سیه‌نا ۳(بوگدانی ۴۱، کالایو ۸۰، گروسو ۸۲) - کالیاری صفر

فیورنتینا ۲(مورای ۶۱ گل به خودی، کاساتی ۷۴) - چزه‌نا صفر

** جدول رده بندی سری A

۱ - میلان ۵۴ امتیاز

۲ - یوونتوس ۵۱ امتیاز(‌یک بازی کمتر)

۳ - اودینزه ۴۵ امتیاز