به گزارش افکارنیوز،

دور نهم (پایانی) مسابقات شطرنج غرب آسیا به پایان رسید و نمایندگان ایران مقابل حریفان خود به پیروزى رسیدند. 

اخبار ورزشی_ با نتایجى که در دور پایانی رقم خورد، در جدول رده بندى بخش اقایان احسان قائم مقامى با 8 امتیاز عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد. امیررضا پوررمضانعلی و آرین غلامی نیز با 7.5 و 7 امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. 

به این ترتیب احسان قائم مقامی با قهرمانی در رقابت های غرب آسیا سهمیه حضور در جام جهانی را کسب کرد. پیش از این پرهام مقصودلو، محمدامین طباطبایى و علیرضا فیروزجا توانسته بودند به رقابت‌های جام‌جهانی راه پیدا کنند.

در بخش بانوان نیز امروز نمایندگان ایران به 3 پیروزی رسیدند. در پایان دور نهم و در جدول رده بندی سارا خادم الشریعه و مبینا علی نسب با 8.5 امتیاز صدرنشین شدند و آنوشا مهدیان با 7 امتیاز در جایگاه بعدی ایستاد. از آنجا که تنها یک نفر جواز حضور در جام جهانی را کسب می کند، امروز یک مسابقه تکمیلی میان خادم الشریعه و علی‌نسب برگزار می‌شود و برنده آن به عنوان قهرمانی و بانوی حاضر در جام‌جهانی معرفی می‌شود.

اتفاق ویژه مسابقات قهرمانی غرب آسیا آنجا بود که در میان 13 کشور شرکت کننده در این رقابت ها، مدال های طلا، نقره و برنز آقایان و بانوان تنها نمایندگان شطرنج ایران رسید.