به گزارش افکارنیوز،

در تست‌گیری  هفته گذشته به دلیل کمبود وقت، امکان شرکت تمامی داوطلبان بویژه از شهرستان های مختلف فراهم نشده بود که به دستور مهندس صادقیان و با نظارت مستقیم وی و معاون ورزشی باشگاه، تست گیری مجدد عصر روز (جمعه) از ساعت 17 در چمن مصنوعی باشگاه تراکتور آغاز شد.

اخبار ورزشی_ صادقیان مدیرعامل باشگاه فرهنگی ،ورزشی و اقتصادی تراکتور در این بازدید  با تاکید بر ضرورت اهمیت توجه به تیم های پایه و آکادمی فوتبال برای پرورش استعدادهای بازیکنان پایه تصریح کرد:با برنامه ریزی و تلاش می توان در آینده نزدیک ،شاهد حضور استعدادهای ناب  و بومی در تیم فوتبال تراکتور و  رده های مختلف تیم های ملی باشیم.

باهنر مسئول آکادمی تیم فوتبال تراکتور  نیز با تشریح روند تست گیری از بازیکنان زیر 17 سال گفت: در  تست امروز که از چند روز قبل از طریق رسانه رسمی باشگاه اطلاع رسانی شده بود قریب به 200 نفر حاضر شدند که حدود 80 نفر از آنان از شهرستان بودند. همچنین علی‌رغم اطلاع‌رسانی باشگاه مبنی بر ضرورت داشتن بیمه ورزشی طبق قوانین، از 50 نفر به دلیل نداشتن بیمه تست‌گیری انجام نشد.  

امیررضا رستمی، 16 ساله‌ از شهر خوی بیکی از بازیکنانی بود که برای شرکت در تست‌ باشگاه تراکتور راهی تبریز شده با اشاره به اینکه از هشت سالگی فوتبال بازی می‌کند، گفت: هفت سال در تیم هیئت فوتبال شهرستان خوی در سطح استانی فوتبال بازی کرده‌ام. پست من هافبک بوده و حدود 20 دقیقه از من تست گرفته شد و خوشبختانه موفق به قبولی در این تست شدم.

وی ادامه داد: سطح تست‌گیری واقعا بسیار بالا بود و برای مربیان تفاوتی نداشت که داوطلب اهل کدام شهر و استان است.

رستمی خاطرنشان کرد: آرزو دارم در کنار درس، ورزش را نیز به صورت حرفه‌ای پیش ببرم و ژاوی هرناندز و اینیستا الگوهای من هستند.

وی خاطرنشان کرد: بازیکنان خوبی در شهرستان‌ها حضور دارند و معتقدم با کار کردن زیر نظر مربیان تراکتور، می‌توانیم به بازیکنان بزرگ تبدیل شده و در تیم محبوبمان بازی کنیم.

پدری که از شهر مرند دو فرزندش را برای تست‌گیری به تبریز آورده بود، گفت: تفاوتی بین بازیکن تبریزی و شهرستانی وجود نداشته و مربیان صرفاً به قابلیت بازیکن توجه می‌کنند.

پدر یکی دیگر از داوطلبان گفت: به همراه فرزندم از شهر میانه برای حضور در تست تراکتور به تبریز آمده‌ایم، پسرم در تست قبول نشد ولی ناراضی نیستم؛ چرا که وقتی خودم تماشا می کردم بازی ها را دیدم عدالت رعایت شد. 

یک خانم که از تبریز پسرش را برای تست گیری آورده بود، گفت: امیدوارم فرزندم در کنار درسش، فوتبالش را نیز ادامه دهد و بتواند سال‌ها در اختیار تیم بزرگ تراکتور باشد. وی ادامه داد:پسرش در پست دروازه بانی بازی می کند و موفق شده که از این تست نمره قبولی گرفته و انتخاب شود.