به گزارش افکارنیوز،

سهیل مهدی، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ درباره آخرین وضعیت استانداردسازی ورزشگاه‌های لیگ برتری  گفت: در روز‌های اخیر بحثی مطرح شده که تنها ۴ ورزشگاه لیگ برتری دارای مشکل اساسی هستند و احتمال دارد بازی تیم‌هایی که این ورزشگاه‌ها را در اختیار دارند با رفع نشدن نواقص استادیوم به شهر مجاور یا تهران برگزار شود.

اخبار ورزشی_ درحالیکه اینگونه نیست. تمام ورزشگاه‌ها را بررسی کرده ایم و تاکنون تمام آن‌ها برای برگزاری رقابت‌ها نقص دارند.

او ادامه داد: تاکنون در هیچ یک از ورزشگاه‌ها بحث بلیت فروشی الکترونیکی، شماره گذاری صندلی‌ها و گیت‌های بازرسی انجام نشده است و هیچ ورزشگاهی مجهز به این موارد نیست. روز گذشته هم جلسه‌ای با حضور محمدرضا داورزنی (معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان) مدیران کل اداره ورزش و جوانان استان‌هایی که در لیگ برتر تیم دارند، مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برگزار و نکات مدنظر صورت جلسه شد. به هر حال تا زمان برگزاری لیگ باید مدام به ما درباره پیشرفت اقدام‌هایی که باید درباره استانداردسازی ورزشگاه‌ها صورت بگیرد، گزارش بدهند.

به جز ورزشگاه آزادی در سایر ورزشگاه‌ها نه صندلی‌ها شماره گذاری شده و نه گیت بازرسی نصب شده است

مهدی تصریح کرد: باز هم تاکید می‌کنم به جز ورزشگاه آزادی که صندلی‌های آن شماره گذاری شده و گیت‌های آن هم در حال نصب است و تقریبا گیت گذاری در ورزشگاه آزادی به مراحل پایانی رسیده است، سایر ورزشگاه‌ها نه صندلی هایشان شماره گذاری شده و نه در آن‌ها گیتی نصب شده است. البته دوربین‌های مداربسته در برخی ورزشگاه‌ها کار می‌کند و در برخی هم غیرفعال است یا اصلا دوربینی در برخی ورزشگاه‌ها نیست.

داورزنی نگفت بدون تکمیل شدن تجهیز ورزشگاه‌ها لیگ را آغاز کنید

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ درباره اینکه شنیده می‌شود محمدرضا داورزنی روی برگزاری نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ در تاریخ ۱۰ مرداد تاکید کرده است و برهمین اساس شایعاتی مطرح شده است که مسابقات حتی بدون استانداردسازی ورزشگاه‌ها در همان تاریخ مقرر برگزار می‌شود، گفت: داورزنی تاکید کرد بحث استانداردسازی ورزشگاه‌ها زودتر صورت بگیرد تا لیگ تعطیل نشود، اما به هیچ وجه نگفت بدون انجام شدن این موارد بازی‌ها را در همان تاریخ از پیش اعلام شده برگزار کنید.

روی استانداردسازی ورزشگاه‌ها تاکید داریم

او درباره ارزیابی خود مبنی بر برگزار شدن رقابت‌های لیگ از تاریخ ۱۰ مرداد گفت: آماده شدن ورزشگاه‌ها تا آن تاریخ بسیار سخت است و ما هم روی استانداردسازی آن‌ها برای برگزاری بازی‌ها تاکید داریم.

تا زمانی که اقدامی برای تسویه بدهی تیم‌ها و مجهز شدن ورزشگاه‌ها انجام نشود، لیگ برتر قرعه کشی نمی‌شود

مهدی درباره وابسته بودن قرعه کشی رقابت‌های لیگ به تسویه بدهی تیم‌ها و اینکه آیا این قرعه کشی قرار است روز‌های پایانی تیر در مشهد برگزار شود، اظهار داشت: بحث زمان و محل برگزاری قرعه کشی در حیطه اختیارات کمیته مسابقات است، اما تا زمانی که گام‌های مثبتی برای تسویه حساب بدهی تیم‌ها و آماده شدن ورزشگاه‌ها صورت نگیرد، قرعه کشی انجام نمی‌شود. این مسائل جزء درگیری‌های سازمان لیگ است و امیدواریم باشگاه‌ها و مسئولان استانی زودتر کارهایشان را انجام بدهند تا برگزاری لیگ را تعیین تکلیف کنیم. اگر ورزشگاه استاندارد و بدهی‌ها تسویه نشود خود تیم‌ها بیشتر ضرر می‌کنند.

استانداردسازی ورزشگاه‌ها تاکید شورای عالی امنیت ملی کشور است

او درباره اینکه شنیده می‌شود در نهایت با اعمال برخی فشار‌های جانبی به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال، بازی‌های لیگ در همان زمان مقرر برگزار خواهد شد، گفت: در جلسه اخیر رئیس سازمان لیگ، دبیرکل فدراسیون فوتبال، مدیرمسابقات سازمان لیگ، معاون وزیر ورزش، مدیر کل امور باشگاه‌های وزارت ورزش، نمایندگان ادارات کل استان‌ها حضور داشته و روی بحث استانداردسازی ورزشگاه‌ها تاکید شد. همین موضوع نشان دهنده محکم بودن موضع ما درباره به تعویق افتادن شروع رقابت‌ها تا زمان تکمیل تجهیز ورزشگاه‌ها است. ضمن اینکه شورای عالی امنیت ملی روی این بحث تاکید موکد دارد. مهم و جدی بودن بحث استانداردسازی سر جای خودش است و امیدواریم باشگاه‌ها تا زمان مقرر این کار را انجام بدهند.

به دلیل شماره دار نبودن صندلی ورزشگاه آزادی برای هر بازی لیگ قهرمانان ۵ هزار دلار جریمه شدیم

مهدی با اشاره به اینکه مجهز بودن ورزشگاه‌ها جزء موارد لازم برای دریافت مجوز حرفه‌ای حضور در لیگ قهرمانان آسیا است، بیان کرد: ورزشگاهی مانند آزادی، سرآمد ورزشگاه کشورمان است، اما جالب است بدانید با توجه به شماره نداشتن صندلی‌های آن و اینکه روی بلیت ها، شماره صندلی درج نمی‌شد، برای هر بازی لیگ قهرمانان که در ورزشگاه آزادی برگزار شد، ۵ هزار دلار جریمه داده ایم. حال حساب کنید در هر فصل چند بازی لیگ قهرمانان در ورزشگاه آزادی و سایر ورزشگاه‌ها برگزار می‌شود و تا چه اندازه برای همین یک مورد جریمه می‌دهیم. موارد دیگر را هم درنظر بگیرید چراکه ناظران AFC سخت گیری‌های زیادی دارند و هر مورد غیر استانداردی را گزارش می‌کنند.

او ادامه داد: دیدید در بازی پرسپولیس- سپاهان و فینال جام حذفی چه اتفاقی رخ داد و تماشاگران زیادی بدون حساب و کتاب از روی در و دیوار وارد ورزشگاه شدند. در این وضعیت اقتصادی فردی که برای خرید بلیت بازی هزینه کرده است نمی‌تواند وارد ورزشگاه بشود و باید به خانه اش برگردد. جالب است او به موقع هم به خانه نمی‌رسد تا دست کم بتواند بازی در خانه اش و از تلویزیون ببیند. برای اینکه از فصل آینده چنین مواردی تکرار نشود، این سخت گیری را اعمال می‌کنیم.

فشردگی تقویم فصل آینده تاوان استانداردسازی ورزشگاه‌ها است

مهدی درباره اینکه با توجه به برگزاری اردوی تیم‌های ملی و لیگ قهرمانان آسیا در صورت تعویق لیگ برتر، فصل آینده رقابت‌ها به شکل فشرده‌ای برگزار خواهد شد، گفت: سعید فتاحی و مسئولان کمیته مسابقات سازمان لیگ نگرانی زیادی درباره تقویم فصل آتی دارند. از طرفی برنامه‌ها فشرده است و از سوی دیگر باید بحث استاندارد سازی ورزشگاه‌ها اجباری است. در چنین وضعیتی مدیریت خیلی مشکل است، اما برای انجام شدن کار باید تاوان فشردگی بازی‌ها را بدهیم.