به گزارش افکارنیوز،

سعید فتاحی، مدیر مسابقات سازمان لیگ فوتبال درباره محرومیت ۲ ساله خودش و ۵ ساله حیدر بهاروند، رئیس این سازمان از سوی کمیته اخلاق به دلیل حواشیفینال جام حذفی بیان کرد: براساس ماده ۵۱ آئین نامه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، آرای این کمیته با نامه دبیرکل فدراسیون فوتبال از طریق دبیرخانه باید ابلاغ شود. اعلام رای از طریق فضای مجازی و برخی سایت‌ها فاقد اعتبار قانونی است.

اخبار ورزشی-او ادامه داد: الان هم اعلام می‌کنم براساس همین ماده و ماده ۲۶ که در آن به صراحت اعلام شده است اعضا و کارکنان این کمیته باید از محتویات پرونده، تحقیق‌ها و تصمیم‌های اخذ شده حفاظت کنند و در صورت لغو این موارد هر فرد یا کمیته‌ای که تخلف کرده باشد از سوی کمیته انضباطی تعلیق خواهد شد تا در نشست بعدی هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره این تخلف تصمیم گیری شود.

فتاحی افزود: من همان شب بازی پرسپولیس و داماش گیلانیان هم گفتم کمیته اخلاق خودش تخلف کرده و باید اطلاعیه و رای را از طریق سایت فدراسیون فوتبال اعلام کند نه از طریق چند خبرگزاری خاص.

او ادامه داد: ضمنا من در دفاعیاتم در کمیته اخلاق صراحتا اعلام کردم کمیته اخلاق صلاحیت رسیدگی به تاخیر در شروع یک بازی را ندارد و این امر در صلاحیت کمیته انضباطی است.

فتاحی: هیچکس بالاتر از قانون نیست/ خود کمیته اخلاق تخلف کرده است/ آرا باید از طریق سایت فدراسیون اعلام شود نه خبرگزاری‌های خاص

فتاحی افزود: تمام صحبت‌های من براساس قانون و آئین نامه خود کمیته اخلاق است و از رئیس این کمیته توقع دارم به عنوان مرد قانون و یک قاضی باتجربه قوانین آئین نامه کمیته اخلاق را رعایت کند.

او در پایان اظهار داشت: هیچکس بالاتر از قانون نیست.