به گزارش افکارنیوز،

مسابقات تنیس ویمبلدون در حالی پیگیری می‌شود که در زیر می‌توانید با ثروتمندترین ورزشکاران ویمبلدون آشنا شوید:

نواک جوکوویچ:

اخبار ورزشی_ این تنیسور که در آخرین رده‌بندی فدراسیون جهانی  شماره یک است، 15 دوره عنوان قهرمانی گرنداسلم از جمله 4 قهرمانی ویمبلدون را در کارنامه دارد. جوکوویچ با 133.1 میلیون دلار در صدر ثروتمندترین ورزشکاران قرار دارد.

راجر فدرر:

این تنیسور در رده سوم جهان قرار دارد. وی 20 دوره عنوان قهرمانی گرنداسلم را در کارنامه دارد که بیش از هر ورزشکار مرد دیگر است. وی 8 دوره عنوان قهرمانی ویمبلدون را نیز به ثبت رسانده است. دارایی او 123.6 میلیون دلار اعلام شده است.

رافائل نادال:

نادال تنیسور شماره 2 جهان است که 18 دوره عنوان قهرمانی گرنداسلم را دارد. وی همچنین 2 بار در ویمبلدون قهرمان شده است. دارایی او 106.9 میلیون دلار است.

سرنا ویلیامز:

تنیسور مطرح بانوان جهان به عنوان چهارمین ورزشکار ثروتمند در این لیست قرار دارد. طبق اعلام اتحادیه جهانی، او در رده دهم قرار دارد در حالی که سالهای 2002 تا 2017 هشت بار در صدر قرار داشته است. ویلیامز بیشترین عنوان قهرمانی را در گرنداسلم داشته است. او در بخش انفرادی، دوبل و میکس صاحب 39 عنوان شده و به عنوان یکی از فعال‌ترین ورزشکاران شناخته می‌شود. سرنا ویلیامز در بخش انفرادی 23 عنوان قهرمانی دارد. 88.6 میلیون دلار دارایی اوست.

اندی ماری:

ماری تنیسور شماره 227 جهان است. وی 3 دوره قهرمانی گرنداسلم را در کارنامه دارد و نخستین بریتانیایی است که بعد از 1936 چند عنوان قهرمانی ویمبلدون را دارد. اندی ماری 2 مدال طلای المپیک در بازی‌های 2012 و 2016 را به ثبت رسانده و درآمد او 61.1 میلیون دلار است.

ونوس ویلیامز:

ونوس ویلیامز که در دور نخست ویمبلدون توسط کوکو گاف 15 ساله از مسابقات حذف شد، در رده 44 جهان قرار دارد. وی 7 قهرمانی گرنداسلم و 14 قهرمانی دوبل را دارد. ونوس 5 دوره در ویمبلدون قهرمان شده و 4 مدال طلای المپیک دارد. دارایی این ورزشکار 41.3 میلیون دلار است.

ماریا شاراپووا:

این تنیسور بعد از آسیب‌دیدگی نتوانست در مسابقات ویمبلدون شرکت کند. وی در رده 80 جهان قرار دارد و 5 بار در رده‌بندی جهان عنوان نخست را داشت. شاراپووا 5 قهرمانی گرنداسلم که شامل یک قهرمانی ویمبلدون است، در کارنامه دارد. وی در المپیک 2012 لندن به مدال نقره دست پیدا کرد. ارزش دارایی او 38.5 میلیون دلار است.