به گزارش افکارنیوز،

 نیمکت داغ تراکتور امسال قرار است، سرمربی باتجربه ترکیه‌ای را به چالش بکشاند. نیمکتی که سال گذشته به مربیان بزرگی، چون توشاک و لیکنز رحم نکرد.

اخبار ورزشی-سال گذشته در چنین روزهایی، جان توشاک به عنوان سرمربی تراکتور، مشغول آماده کردن بازیکنان این تیم برای لیگ هجدهم بود. حضور چهره سرشناسی، چون توشاک با کوله باری از افتخارات در دوران بازی و مربیگری، هواداران تراکتور را به وجد آورده بود. مربی کهنه کار ولزی برای احیای تراکتوری که دو فصل کابوس وار را پشت سر گذاشته بود، ابزار‌های خوبی در اختیار داشت. تراکتورِ توشاک با خرید‌های بزرگ وارد لیگ برتر شد، اما نیمکت این تیم بی رحم‌تر از آن بود که توشاک فکرش را می‌کرد. تنها پس از ۶ هفته، کار توشاک با تراکتور به پایان رسید و این مربی پس از شکست تلخ مقابل صنعت نفت آبادان، عطای مربیگری در فوتبال ایران را به لقایش بخشیده و در شبی آرام، اما پر حاشیه راهی کشورش شد.

این روز‌ها در زمین تمرینی که تراکتوری‌ها زیر نظر توشاک تمرین می‌کردند، شاگردان رسول خطیبی در ماشین سازی مشغول تمرین هستند. این زمین تمرین پر خاطره که هواداران تراکتور در آن جشن صعود گرفتند و حتی یک فصل از بازی‌های لیگ برتر تیم شان را نیز در این ورزشگاه به تماشا نشستند در گوشه‌ای از خود یک مبل کهنه جای داده است. این مبل کهنه سال گذشته، محل نشستن جان توشاک، سرمربی ولزی تراکتوری‌ها بود که آرزو‌های بزرگی در سر داشت. شاید برایتان جالب باشد که چرا یک مبل را سوژه قرار داده ایم؟! داستان از روزی آغاز شد که هزاران هوادار تراکتور برای تماشای تمرین تیم کهکشانی شده شان در زمین تمرین اختصاصی باشگاه حضور یافته بودند. توشاک که به شدت به نظم و انضباط تمرینات و رفت و آمد افراد غیر مربوط به محل تمرین حساس بود، پیش از آن روز مشکلی با برگزاری تمرین‌های تیمش با حضور تماشاگران و اصحاب رسانه نداشت.

در میانه‌های تمرین، شیطنت یک هوادار و آب معدنی خنکی که به جای رفع عطش، از بالای سکوی تماشاگران، به سر توشاک ریخته شد، پیرمرد ولزی که متفکرانه در حال تماشای عملکرد شاگردانش بود به یک باره جا خورده و از روی مبل خود بلند شد.

ماجرای ممنوعیت حضور هواداران در تمرین

عصبانیت شدیدی وجود توشاک را فرا گرفته بود و برای چند دقیقه او تمرین را رها کرده و گلایه کنان به سمت مسئولان باشگاه رفت. پس از این ماجرا نیز شاهد بی نظمی‌های دیگری در کنار زمین بودیم. تعدادی از افراد حاضر در کنار زمین که خود را از اصحاب رسانه معرفی کرده بودند در پشت همین مبل نشسته و مشغول گرفتن عکس یادگاری به اصطلاح یهویی با توشاکی بودند که در حال تمرکز روی تمرینات تیمش بود. بعد از چند دقیقه توشاک متوجه این افراد شد که حسابی تمرکزش را به هم ریخته بودند، این باعث شد که پیرمرد ولزی طی تصمیمی ناگهانی اعلام کند که تمرینات تیمش در طول هفته پشت در‌های بسته برگزار خواهد شد و هواداران و اصحاب رسانه تنها یک روز در هفته می‌توانند در تمرینات حضور پیدا کنند.

نیمکت تراکتور سال گذشته به مربیان بزرگ رحم نکرد 

از آن روز به بعد، توشاک ماند و مبلی که روی آن می‌نشست و در سکوت مطلق زمین تمرین اختصاصی باشگاه، به تماشای تمرین شاگردانش می‌پرداخت. تنها سه ماه به این منوال گذشت و با بی رحمی نیمکت داغ تراکتور، توشاک رفتنی شد و مبل کهنه اش تنها همه رویا پردازی‌ها در مورد قهرمانی تراکتور کهکشانی با توشاکِ نامدار نقش بر آب شد و در ادامه نیز ۲ مربی دیگر موفق به عملی کردن خواسته هواداران نشدند. از اواسط فصل گذشته، تمرینات تراکتوری‌ها به ورزشگاه بنیان دیزل منتقل شد و در عوض، ماشین سازان به زمین تمرین آن‌ها منتقل شدند. این روز‌ها تراکتور با هدایت دنیزلی در حال آماده شدن برای لیگ نوزدهم است و نیمکت داغ این تیم امسال قرار است، سرمربی باتجربه ترکیه‌ای را به چالش بکشاند. نیمکتی که سال گذشته به مربیان بزرگی، چون توشاک و لیکنز رحم نکرد.

فصل گذشته علی رغم هزینه‌های بسیار، حاصلی برای تراکتور در پی نداشت و این تیم نه تنها به مقام قهرمانی لیگ و جام حذفی دست نیافت بلکه از کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا نیز بازماند. دنیزلی به خوبی می‌داند که در تبریز کار سختی در پیش دارد. تاریخ چند ساله باشگاه تراکتور موید این موضوع است که سرمربیان این تیم برای جلب رضایت مدیران و هواداران از فرصت زیادی برخوردار نیستند و باید خیلی زود تاثیر مثبت خود را روی تیم گذاشته و نتایج درخشانی کسب کنند. حال باید دید دنیزلی با چه سرنوشتی در تراکتور روبرو خواهد شد، آیا تونی دیگری در تراکتور متولد می‌شود یا توشاک، لیکنز و سرنوشت شوم شان در انتظار دنیزلی خواهد بود؟