به گزارش افکارنیوز،

سهیل مهدی مسئول کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ در مورد آمادگی ورزشگاه‌های تیم‌های لیگ برتری  فوتبال ایران برای میزبانی از مسابقات فصل جدید گفت: تنها 4 ورزشگاه آزادی، امام رضا(ع)، یادگار امام(ره) و نقش جهان در شرایطی هستند که خودشان را برای مسابقات لیگ برتر آماده می‌کنند و ما امیدواریم که این اتفاق بیفتد. مسابقات آسیایی مسئله خودش را دارد و باشگاه‌ها حدودا تا اواسط پاییز که مسابقات قاره‌ای شروع می‌شوند، این فرصت را در اختیار دارند تا نواقص را رفع کنند.

اخبار ورزشی_ مهدی در مورد اینکه چه مواردی باید در ورزشگاه‌ها مورد توجه قرار بگیرد، گفت: به طور کلی اگر باشگاه‌های ما مشکلاتی را که در داخل مطرح کردیم برطرف کنند، برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا مشکلی نخواهند داشت و فرصت کافی را هم در اختیار دارند. الان مسئله بحرانی ما این است که موارد امنیتی را حل کنند. بحث اصلی ما 4 موضوع ایمنی-امنیتی است که باشگاه‌ها باید آنها را رعایت کنند. به طور کلی باشگاه‌های ما باید ازدوربین‌هایی که بیرون و داخل ورزشگاه‌ها را کنترل کند استفاده کنند. همچنین شماره‌دار شدن صندلی‌ها، الکترونیکی شدن بلیت‌ها و نصب گیت‌های ورودی را نیز باید انجام بدهند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این موارد تا شروع فصل جدید مسابقات لیگ برتر انجام می‌شوند، گفت: این را باید باشگاه‌ها قول بدهند. آن‌ها موظف‌اند که این کار را انجام بدهند و برای هواداران سرویس‌دهی مناسب را فراهم کنند. ما نمی‌توانیم بگوییم می‌شود یا نمی‌شود و فقط امیدواریم که این کار را انجام بدهند.

مسئول کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ در خصوص آخرین وضعیت مجوز حرفه‌ای نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: ما آیین‌نامه‌ها را تقدیم کنفدراسیون فوتبال آسیا کردیم و این نهاد مشغول بررسی و تایید آن است. موازی با آن از باشگاه‌ها فیدبک‌ها را در مورد عملکردشان می‌گیریم و در ممیزی نیز به آنها کمک می‌کنیم. ان‌شاءالله بتوانند مدارکشان را مانند سال گذشته برسانند و ما هم در مقابل انجام وظیفه می‌کنیم.

مهدی در مورد اینکه پیش از این اعلام شده بود یکی از باشگاه‌های ایرانی در آستانه حذف از مسابقات قاره‌ای قرار دارد، گفت: من در مورد یک باشگاه قضاوت نمی‌کنم. هرکدام از 4 باشگاه نماینده ما ممکن است حذف شوند و باشگاه دیگری جایگزین آنها شود. این مسئله منوط به آن است که مدارک و مستنداتشان را به موقع برسانند. ما هنوز دریافت مدارک را شروع نکرده‌ایم. همان‌طور که گفتم آیین‌نامه را به AFC فرستادیم و آنها آن را مطالعه می‌کنند. اگر سیستم باز شود، به معنی تایید است و ما کارمان را شروع می‌کنیم، باشگاه‌ها هم حدودا تا اواسط شهریورماه فرصت دارند مدارکشان را برای ما ارسال کنند، اما اگر اشکالی وجود داشته باشد این سیستم باز نمی‌شود و AFC به ما تذکر می‌دهد که آن را اصلاح کنیم.