به گزارش افکارنیوز،

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان بعد از نشست با وزیر ورزش عراق گفت: وزیر محترم جوانان و وزیر عراق به دعوت بنده به ایران آمد که سفر 3 روزه دارد. قرار است روی محورهای مختلف همکاری ورزشی، فرهنگی و جوانان جلساتی داشته باشیم. وی قرار است در جلسه روسای فدراسیون‌ها هم حضور پیدا کند. او از استادیوم آزادی، کمپ تیم‌های ملی فوتبال و سالن‌های مختلف، موزه ورزش هم بازدید کند. او ملاقات‌هایی هم دارد و سفر یک روزه‌ای هم به اصفهان خواهد داشت.

اخبار ورزشی_ وی افزود: روابط دو کشور در این سالها رو به افزایش بوده است. قرار است از همه ظرفیت دو طرف برای گسترش همکاری‌ها استفاده کنیم. در عرصه ورزش و جوانان نیز اسناد همکاری مناسبی در گذشته داشته‌ایم و چگونگی اجرایی شدن این تفاهمنامه‌ها را بررسی خواهیم کرد تا همکاری‌ها توسعه یابد.

سلطانی‌فر ادامه داد: در گذشته تعدادی از روسای فدراسیون‌ها سفری به عراق داشتند. تلاش این است از ظرفیت‌هایی که ما داریم برای توسعه ورزش عراق استفاده شود. ما ظرفیت‌های خوبی در زمینه پیمانکاری داریم که عملیات 2 استادیوم بزرگ را در عراق در دست دارند. امیدواریم که فرصت‌های جدیدی برای پیمانکاران ایرانی در عراق ایجاد شود.

وزیر ورزش درباره برگزاری نمایشگاه تجهیزات ورزشی در کشورهای همسایه، خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان لوازم ورزشی در ایران از نظر سطح کمی و کیفی در شرایط خوبی قرار دارند. یکی از سیاست‌های ما این است که نمایشگاه لوازم ورزشی را در کشورهای همسایه به نمایش بگذاریم و مشتری جدید پیدا کنیم. براساس مذاکره‌ای که با وزیر ورزش آذربایجان داشتیم خیلی دور نیست که بتوانیم در این کشور نمایشگاهی را برگزار کنیم. ما در دیدار با وزیر ورزش عراق هم گفتیم می‌توانیم این نمایشگاه را در شهرهای مختلف عراق برگزار کنیم. در بخش جوانان هم تجربه خوبی داشتیم؛ با توجه به مشارکت جوانان در زمینه‌های مختلف این موضوع را به وزیر ورزش عراق گفته‌ایم که امکان ارتباطات عمیق‌تر وجود دارد.

احمد ریاض طالب وزیر ورزش عراق گفت: از استقبال و پذیرایی ملت ایران تشکر می‌کنم. البته چیز عجیبی نیست، ملت ایران همیشه بخشنده بوده و ما اینجا هستیم ریشه‌های ورزشی و جوانان را مستحکم کنیم. یکسری کندی‌ها در بخش‌های اجرایی و ساخت استادیوم به وجود آمد که مربوط به هر دو کشور بود، امیدواریم برطرف شود.

وی با اشاره به حضورش در ایران تاکید کرد: به ایران آمدیم تا نشان دهیم رابطه ما در خصوص امور ورزشی و جوانان نه تنها قطع شده بلکه ادامه دارد و قوی‌تر از گذشته است. درباره موضوعات مختلف به ویژه مشارکت جوانان در کارهای ورزشی صحبت‌هایی شد. امیدواریم روابط بین دو کشور در خصوص ورزش و جوانان بیش از گذشته ادامه یابد.