به گزارش افکارنیوز،

جلسه وزیر ورزش و جوانان امروز با روسای فدراسیون‌های ورزشی در حالی برگزار شد که احمد ریاض طالب وزیر ورزش عراق میهمان این نشست بود.

اخبار ورزشی_ نشست ماهیانه روسای فدراسیون‌ها با وزیر ورزش از ساعت 15 در حالی آغاز شد که مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان از با تاخیر و بعد از جلسه با وزیر ورزش عراق، در نشست شرکت کرد.

* سلطانی‌فر در ابتدای نشست خود صحبت‌هایی را در خصوص همکاری‌های دو جانبه با عراق مطرح کرد.

* در این نشست سیدرضا صالحی‌امیری و کیکاووس سعیدی، رئیس و سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک نیز حضور داشتند.

* رئیس کمیته ملی المپیک در این نشست با اشاره به موفقیت‌هایی که ایران در مسابقات یونیورسیاد و کارگری داشت، گفت: دانشجویان ما توانستند سکوهای بزرگی کسب کنند و کارگران ما در رویداد بزرگ اسپانیا مدال ها را درو کردند. هرکدام از عزیزانی که در این سالن نشسته‌اند تاریخ ورزش ایران هستند.

وی افزود: ما با آقای سلطانی فر اراده کردیم که با اراده محکم به سمت سکوهای ۲۰۲۰ برویم. در این بین یکی از نقاط قوت ما بانوان ما هستند. ما باور داریم که در ایران تبعیض جنسیتی نداریم و شاهد بوده‌ایم دختران ما سکوهای جهانی را کسب کردند.

صالحی‌امیری همچنین درباره حضور وزیر ورزش عراق در ایران، گفت: عراق دوست ماست بنابراین شکست عراق شکست ماست. ما اراده کردیم کنار شما باشیم.

* در این نشست از سیمین رضایی نخستین سرداور ایرانی در المپیک 2020 تجلیل شد.

* مسئولان ورزش ایران از شادی عبدالوند بانوی بسکتبالیست کشورمان که در مسابقات جهانی موفق به کسب مدال برنز در مهارتهای انفرادی شده بود، تجلیل کردند.

* در پایان این نشست، وزیر ورزش عراق به همراه وزیر ورزش ایران و رئیس کمیته ملی المپیک به کمیته رفتند تا از موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک بازدید کنند.

* محمدرضا داورزنی معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش با رفتن سلطانی‌فر، جلسه با روسای فدراسیون‌ها را ادامه داد.