به گزارش افکارنیوز،

عزیز الله محمدی نایب رئیس اتحادیه باشگاه‌های فوتبال درباره برگزاری جام شهدا اظهار کرد: ما وظیفه داریم که یاد شهد را زنده نگه داریم، چون هر چه داریم از آن‌ها داریم و همین امنیت و آرامشی که در کشورمان داریم مدیون خون شهدا، ایثارگری جانبازان و خانواده آزادگان است.

اخبار ورزشی_ امسال چهارمین دوره جام شهدا است که ۳ سال از این جام از سوی سازمان لیگ برگزار شد، اما امسال با توجه به اینکه سازمان لیگ به علت استاندارد سازی و مسائل دیگر مشکلاتی داشت برگزاری این جام را به اتحادیه فوتبال سپرد تا این جام را برگزار کنیم. ما دیدیم که اگر بخواهیم در ورزشگاه آزادی، جام شهدا را برگزار کنیم مشکلات خاص خود را دارد و در استادیوم کوچکتر همانند دستگردی هم  نمی‌شد برگزار کنیم و بعد از بررسی ورزشگاه شهدای قدس تشخیص دادیم که در این استادیوم می‌شود بازی‌ها را برگزار کرد. به فرماندار و شهردار شهر قدس پیشنهاد دادیم که خیلی استقبال کردند و جا دارد از آن‌ها تشکر کنیم و حتی نمایندگان مجلس هم با ما همکاری کردند.  

محمدی بیان کرد: مشکل ما این بود که سازمان لیگ بیان کرد که بدون تماشاگر جام شهدا برگزار شود، اما مسئولان  شهرستان شهر قدس اعتقاد داشتند که این بازی با تماشاگر باشد و تصمیم گرفتند که بازی با تماشاگر باشد. این اشکالات بود که مسئولان سازمان لیگ می‌خواستند استاندارد‌ها را رعایت کنند و این‌ها هم فکر شهرشان هستند.  

مشکل ورزشگاه شهر قدس نداشتن گیت و بلیت فروشی الکترونیکی است 

او ادامه داد: ما برای مسابقات جام شهدا آماده می‌شدیم که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم براساس حقی که از این جام دارند به ما  گفتند استادیوم  باید استاندارد‌های لازم داشته باشد. به هر حال این ورزشگاه تنها مشکلش فقدان گیت‌های بلیت فروشی، شماره نداشتن صندلی‌ها و  نبود بلیت الکترونیکی بود و با دوستان صحبت کردیم.

علاوه بر این مهدی تاج به اعضای هیئت رئیسه دستور داده بود که جام شهدا با شکوه برگزار شود و براساس آن همه کار‌ها را کردیم. متاسفانه باشگاه ماشین سازی تبریز انصراف داد و این در حالی بود که مدتی قبل خطیب مدیرعامل این باشگاه به من زنگ زد و گفت من برادر شهید هستم و چرا باشگاه ما در این جام  نیست که ما بعد از اینکه باشگاه صنعت نفت آبادان انصراف داد، ماشین سازی را جایگزین این تیم آبادانی کردیم. اما این باشگاه تبریزی کم لطفی کرد و در مراسم قرعه کشی شرکت نکرد و بعد از آن هم دیگر نیامد. همچنین باشگاه فولاد ساعت ۱۰ شب نامه زد که به علت اینکه ۶ بازیکن این تیم به تهران نیامده است از این جام انصراف می‌دهد در صورتی که نکونام آمادگی داشت که در این جام شرکت کند. ما شاهین بوشهر و نیروی زمینی را جایگزین تیم‌های انصراف دهنده کردیم و نیروی زمینی را به خاطر اینکه از شهدای ارتش قدردانی کنیم به این جام دعوت کردیم و شاهین بوشهر هم به خاطر اینکه شهر مرزی بود به این جام دعوت شدند.

 در بازی اختتامیه مراسمی در شان  جام شهدا برگزار می کنیم 

نایب رئیس اتحادیه فوتبال درباره اینکه مراسم افتتاحیه خوب برای جام شهدا برگزار نشد، گفت:  قبل از اینکه بازی اول شروع شود من به شورای تامین رفتم تا ببینم بازی برگزار می‌شود با نه! چون تا یک ساعت قبل معلوم نبود بازی برگزار می‌شود یا نمی‌شود. به هر حال انشاالله در بازی اختتامیه یا نیمه نهایی مراسمی  برگزار می‌کنیم تا جبران مافات شود و قدردانی خاصی از شهدا کنیم. من معتقدم که نباید برای شهدا کوتاهی کنیم و اعتقادم این است که قدردانی از خانواده شهدا کنیم و صلاح نیست مسائل را زیاد باز کنم و انشاالله این جام به خوبی و خوشی برگزار شود.  

او درباره اینکه  بازی پرسپولیس و سایپا  با حضور تماشاگر خواهد بود، گفت: من اکنون با دوستان شورای تامین صحبت می‌کردم گفتند تلاش می‌کنیم تا هواداران به ورزشگاه بیایند.  

محمدی درباره اینکه آیا برگزاری جام شهدا با توجه به مخالفت فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ چه توجیه‌ای دارد، گفت: فدراسیون و سازمان لیگ فقط مخالفتشان این بود که، چون بلیت الکترونیکی و گیت ورزشگاه شهر قدس ندارد بازی‌ها بدون تماشاگر برگزار شود و مخالفتی با برگزاری این جام نداشتند.  

سازمان لیگ به باشگاه ها نامه زد که در جام شهدا شرکت نکنید 

او درباره اینکه اگر جام شهدا با حضور تماشاگر برگزار  می‌شد چرا  از جانبازان تقدیر به عمل نیامد، گفت:  جانبازان که به ورزشگاه نیامدند تا از آن‌ها تقدیر شود، چون ما نمی‌دانستیم که جام برگزار می‌شود یا نه! کسی را هم دعوت نکردیم. مسئولان بنیاد شهید هم دغدغه این را داشتند که بازی برگزار می‌شود یا نه، چون مسئولیتی در اجرای این مسابقات نداشتند و اتحادیه فوتبال مسئول اجرای این بازی‌ها را داشت. سازمان لیگ ساعت ۱۴ امروز نامه زده که جام شهدا را بدون تماشاگر برگزار کنید یا برگزار نشود. علاوه بر این این سازمان نامه‌ای به ۴ باشگاه زده که به این مسابقات نیایند، اما با صحبت‌هایی که کردیم باشگاه‌ها آمدند و بازی‌ها برگزار شد و مشکلات این چنینی داشتیم.

جام شهدا همانند بازی های لیگ حساسیت خاصی ندارد 

او در پایان خاطر نشان کرد: من به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال حق می‌دهم که به استاندارد سازی ورزشگاه‌ها اهمیت می‌دهند، اما به آن‌ها گفتم که این مسابقات با رقابت‌های  رسمی لیگ فرق می‌کند و چهار جانبه هست و حساسیت خاصی ندارد. همچنین با توجه به اینکه این جام به نام شهدا هست هواداران  هم به ورزشگاه بیایند رعایت می‌کنند. به هر حال  معتقدم که مردم خوبی داریم و ما باید  حرمت آن‌ها را نگه داریم و امکانات در اختیارشان بگذاریم. همچنین  همیشه مردم از انقلاب و نظام دفاع کردند و در مراسم‌های مختلف حضور  فعالی دارند و به استادیوم‌ها می‌آیند  و باید قدر این مردم بدانیم و بالای سرمان بگذاریم.