به گزارش افکارنیوز،

 فوتبال  باشگاهی ایران از همان زمان آغاز رقابت‌هایی تحت عنوان: لیگ برتر حرفه‌ای باشگاه‌ها، زیرساخت‌های کافی را برای رعایت قوانین حرفه‌ای فوتبال نداشت و مشخصاً هیچ دستور العملی نیز برای رعایت چارچوب‌های آن هم ابلاغ نشده بود و تنها شرط حرفه‌ای شدن، یک ساختمان داشتن بود که مدیران بتوانند در آن مدیریت کنند.

فدراسیون فوتبال ایران
فدراسیون فوتبال ایران

اخبار ورزشی_ در تابستان جاری، پس از 19 سال، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش به طور جدی متفق القول شده‌اند که تا زمان رعایت نشدن استانداردهای حرفه‌ای فوتبال و رعایت مفاد مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها، نباید لیگ برتر برگزار شود و حتی در صورت عدم برگزاری آن نیز، باشگاه‌ها باید مجاب به اعمال تغییراتی جدی در ساختار خود کنند که این امر حداقل پس از 19 سال شکل گرفتن نیز جای تقدیر و تشکر ویژه دارد!

از طرفی دیگر صحبت‌های ضد و نقیض فراوانی از وجود ایراداتی جدی از سوی فیفا به گوش می‌رسد! ایراداتی که باز هم بر عدم حضور زنان در استادیوم‌ها متمرکز شده و اطلاعات و جزئیات دقیقی از  بطن این ماجرا منتشر نشده است تا اشاره‌های جسته گریخته و تلویحی، کدهایی از وجود این مشکل را در دل رقابت‌های لیگ برتر و یکی از دلایل اصلی به تعویق افتادن آن، بدهد.

مسعود سلطانی‌فر و مهدی تاج
مسعود سلطانی‌فر و مهدی تاج

وزارت ورزش، فدراسیون را همراهی می‌کند و رسماً تصمیم فدراسیون را برای تعویق برگزاری لیگ برتر، تا زمان بهبود شرایط و فراهم ساختن زیرساخت‌های لازمه حرفه‌ای را تایید کرده است تا فوتبال باشگاهی ایران، پس از صرف مخارج سنگین در بازار نقل و انتقالات، مات و مبهوت اتفاقات رقم خورده شود! زیرساخت‌هایی که مشخص نیست دقیقاً باید از کجا شروع به تغییر کند و چه هزینه‌ای را آن هم در وضعیت فعلی اقتصادی، به دنبال خواهد داشت؛ اگر ملاک از حرفه‌ای بودن، همان چیزیست که در عالم واقعیت به آن حرفه‌ای می‌گوییم، پس قاعدتا 5 الی 6 باشگاه مجبور به کوبیدن باشگاه خود و از نو ساختن آن باید شوند و دیگر باشگاه‌ها نیز از حضور در لیگ برتر انصراف خواهند داد!