به گزارش افکارنیوز،

 آیاندا پاتوسی مهم‌ترین مهره استقلال بود که از جمع این تیم جدا شد. پاتوسی نیم‌فصل سال گذشته به صورت قرضی از باشگاه کیپ‌تاون آفریقای جنوبی به استقلال پیوست.

اخبار ورزشی- بندی در قرارداد این بازیکن وجود داشت که استقلال می‌توانست تحت هر شرایطی با دادن مبلغی به باشگاه آفریقایی پاتوسی را تحت قرارداد دائم خود کند، اما این بازیکن در چرخشی عجیب راهی تیم وینفرد شفر یعنی بن یاس امارات شد.

پاتوسی هم در گفت‌وگویی مدعی شد که باشگاه استقلال نامه‌ای به کیپ‌تاون ارسال کرده و رسما گفته که او را نمی‌خواهند، به همین دلیل پس از درخواست باشگاه استقلال سراغ پیشنهادات دیگر رفت.

در این میان برخی از مدیران باشگاه استقلال عقیده دیگری دارند و بر این باور هستند که ماجرایی باعث جدایی پاتوسی از استقلال شده است. کسانی که از درون باشگاه خواسته‌اند این بازیکن را فراری بدهند. یکی از مدیران استقلال در این رابطه گفته که کدام عقل سلیمی به باشگاه کیپ‌تاون می‌گوید پاتوسی را نمی‌خواهیم؟

یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال هم سخت دنبال کسی است که چنین نامه‌ای را ارسال کرده است. البته پیگیری‌های او جواب نداده و برخی هم به او گفته‌اند که پاتوسی به دروغ چنین صحبت‌هایی را مطرح کرده تا پیش هواداران استقلال بیش از این جایگاهش را از دست ندهد.