به گزارش افکارنیوز،

 یکی از اتفاقات عجیب قبل از شروع رقابت های لیگ نوزدهم رد شدن رضا کرمانشاهی داور سرشناس و باتجربه فوتبال ایران در تست آمادگی جسمانی بود. این داور 41 ساله که تجربیات زیادی در امر داوری دارد و سال گذشته نیز به غیر از چند مورد خاص قضاوت های نسبتا خوبی انجام داد، در تست اخیر داوران نتوانست نمرات مد نظر کمیته داوران را به‌دست آورد و به این ترتیب در دو هفته ابتدایی لیگ برتر و تا زمان شروع تست مجدد غایب بزرگ مسابقات خواهد بود.

اخبار ورزشی- رد شدن کرمانشاهی در تست آمادگی جسمانی در حالی عجیب بود که او در لیگ برتر هجدهم بدون مشکل بدنی قضاوت می کرد. این داور باتجربه در توضیح دلیل این اتفاق به خبرنگار ما گفت: «متاسفانه مادر من مدتی است با یک بیماری سخت دست و پنجه نرم می کند و تقریبا تمام وقت مجبور هستم بالای سر او باشم و وقتی برای تمرین کردن نمی ماند. تقریبا در تمام هفته های گذشته هیچ تمرینی نداشتم و به مادرم رسیدم. به هر حال سلامتی او از هر چیزی مهم تر است و ترجیح می دهم تا در کنار مادرم باشم. از این رو در تست ها با آمادگی مناسب شرکت نکردم و نتوانستم نمرات مد نظر را به دست آورم.»

از کرمانشاهی پرسیدیم که چه زمانی به داوری مسابقات برمی گردد که او اینطور پاسخ داد: «دوره بعدی تست های آمادگی جسمانی بعد از هفته دوم لیگ برتر نوزدهم انجام می شود و قطعا خودم را برای آن تست آماده خواهم کرد تا به داوری برگردم. شک نکنید خیلی زود داوری را از سر می گیرم، اما همانطور که گفتم در حال حاضر اولویت زندگی ام مادرم است و از مردم و هواداران فوتبال می خواهم برای سلامتی او دعا کنند.»

گفتنی است؛ علاوه بر رضا کرمانشاهی، دو داور سرشناس دیگر به نام های محمدحسین زاهدی‌فر و اشکان خورشیدی نیز به دلیل مصدومیت نتوانستند مجوز حضور در لیگ برتر را در شروع مسابقات به دست آورند و لیگ نوزدهم بدون این 3 داور مطرح شروع خواهد شد. با این شرایط احتمالا شاهد حضور داوران جوان تر در شروع لیگ برتر خواهیم بود؛ چهره هایی که شاید در اوایل حضورشان روزهای سختی را در مواجهه با اعتراض های مربیان و بازیکنان فوتبال داشته باشند.