به گزارش افکارنیوز،

 قرار گرفتن نام شایان مصلح در لیست خروجی پرسپولیس چندان قابل پیش‌بینی نبود زیرا از یک‌طرف، او یک ماه قبل قراردادش را تمدید کرده بود و از سوی دیگر، بازیکنان دیگری بودند که به‌نظر می‌رسید با احتمال بیشتری از جمع سرخپوشان جدا می‌شوند. به‌هرحال این اتفاق رخ داد و شایان توسط گابریل کالدرون، کنار گذاشته شد.

اخبار ورزشی- این بازیکن عصر پنج‌شنبه گذشته دیداری با مدیران باشگاه شهرخودرو مشهد داشت. این راه برای شایان باز بوده که با باشگاه‌های دیگر مذاکره کند. اتفاقاً خودش نیز به‌صراحت اعلام کرد نمی‌تواند بعد از دو فصل حضور در پرسپولیس و بازی در فینال لیگ قهرمانان آسیا، به یک‌باره راهی تیم‌های متوسط و ضعیف شود از این‌رو، به‌دنبال تیمی مدعی قهرمانی برای فصل آینده است. با این منطق، شایان با مشهدی‌ها مذاکره داشت و از آن‌ها خواست تا پیشنهاد خود را ارائه دهند. طبق شنیده‌های ما، باشگاه شهرخودرو به‌دنبال آن بود تا با رقم ۸۵۰ میلیون پایه قرارداد به‌علاوه ۱۵۰ میلیون تومان آپشن‌های مختلف ازجمله حضور در بیش از ۷۰ درصد بازی‌ها، گلزنی، قهرمانی و کسب سهمیه آسیا، با شایان عقد قرارداد کنند، اما این بازیکن که قرارداد یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومانی با پرسپولیس را فسخ کرده، حاضر نیست با رقمی کمتر از یک میلیارد تومان، با باشگاه بعدی خود، قرارداد ببندد. از این‌رو، فعلاً پاسخی به مشهدی‌ها نداده و منتظر سایر پیشنهادات خود است.

البته او از باشگاه سپاهان نیز پیشنهاد خوبی دریافت کرده، اما سپاهانی‌ها سعید آقایی را در سمت چپ دفاع دارند که با حضور این بازیکن، بازی‌های کمتری به شایان می‌رسد. همچنین مرتضی منصوری را نیز از شهرخودرو جذب کرده‌اند و به‌نظر نمی‌رسد کمبود خاصی در دفاع چپ احساس کنند. با این شرایط به‌نظر می‌رسد مقصد شایان در نهایت به شهرخودرو ختم شود.