به گزارش افکارنیوز،

کیکاووس سعیدی خزانه‌دار و سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک درباره اینکه در نخستین مرحله واریزی بودجه فدراسیون فوتبال سهمی نداشته اظهار داشت: سال گذشته ما 240 میلیون تومان به فوتبال اختصاص دادیم اما با توجه به اینکه این رشته از جهت تبلیغاتی و بازاریابی توانایی بالایی دارد و درآمدزا است در مرحله اول بودجه‌ای به این فدراسیون تخصیص پیدا نکرد.

اخبار ورزشی_ وی درباره اینکه مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بارها اعلام کرده‌اند به مسائل فنی فدراسیون ورود نمی‌کنند اما با انتخاب فرهاد مجیدی به عنوان سرمربی تیم امید مسئولان کمیته و وزارت گلایه داشتند گفت: کمیته در هیچ سطحی ورود نمی‌کند بحث سرمربی هم همین است، ما انتظار نداشتیم فدراسیون فوتبال گزینه‌هایش را به ما معرفی کند اما گلایه مسئولان این بود که از این موضوع اطلاعی نداشتند.روابط فدراسیون فوتبال با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش خوب است و هیچ گونه اختلافی وجود ندارد. اختلافات مربوط به بیرون است. صالحی امیری نگاه کلانی به ورزش دارد و روش مدیریتی او اخلاق‌مدارانه است. 

سعیدی درباره اینکه آیا به کسب سهمیه المپیک توسط فوتبال امیدوارید، خاطرنشان کرد: کادر فنی تیم امید جوان اما کارآمد است و ما باید به کسب سهمیه خوش‌بین باشیم. امیدوارم خواسته مردم و علاقه‌مندان به فوتبال محقق شود و تیم فوتبال به المپیک راه پیدا کند.

خزانه‌دار کمیته ملی المپیک درباره حامیان مالی برای بازی‌های 2020 عنوان کرد: موضوع حامیان مالی برد - برد است، کمیسیون بازاریابی 6 ماه کار کرده و ظرفیت‌هایی را که می‌توانیم در اختیار حامی مالی قرار دهیم مشخص شده است.

سرپرست دبیر کلی کمیته درباره برند کمیته ملی المپیک هم گفت ناهماهنگی درباره استفاده از برند المپیک وجود داشت که کمیته حقوقی مأموریت پیدا کرد تا این لوگو را به عنوان یک برند به ثبت برساند. با توجه به مشکل کپی‌رایت در کشور چون لوگو به ثبت نرسیده بود مشکلاتی وجود داشت. 

سعیدی در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسد کمیته در مدیریت هزینه‌ها خوب کار نکرده و ما افرادی را در سفرها همراه با رئیس کمیته دیده‌ایم اما در رشته‌ای مثل شمشیربازی سرمربی به دلیل هزینه‌های زیاد به کره اعزام نشده تصریح کرد: موضوع پیمان فخری مربوط به فدراسیون شمشیربازی بود که فدراسیون باید امکانات مورد نیاز ورزشکار و مربی را فراهم کند البته باقرزاده رئیس فدراسیون در این مورد خوب کار کرده است. در مورد سفرهای کمیته هم باید بگویم اگر صالحی امیری به سفر نمی‌رفت جودو تعلیق می‌شد، اعضای هیأت اجرایی از ارکان تصمیم‌گیری هستند و این اقتضا وجود دارد که در سفرها رئیس را همراهی کنند. البته در بعضی از سفرها مثل سفر به لوزان سوئیس کمیته هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند. 

خزانه‌دار کمیته ملی المپیک در مورد اینکه برخی از رشته‌ها هنوز تکلیفشان مشخص نیست مثلاً سرمربیان کشتی تکلیف‌شان مشخص نیست و یا فدراسیون والیبال هنوز رئیس ندارد تصریح کرد: علیرضا دبیر خودش یکی از قهرمانان به نام است که تجربه مدیریت دارد، در کشتی نباید نگران باشید و باید فرصت دهید، قرار است در جلسات آینده او به کمیته بیاید و برنامه‌هایش را ارائه دهد.