به گزارش افکارنیوز،

محمد وکیلی در پایان تمرین تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در جمع خبرنگاران حضور پیدا کرد و درمورد شرایط ملی‌پوشان اظهار داشت: هشتمین اردوی آماده‌سازی را آغاز کرده‌ایم و این اردو تا اعزام تیم به مسابقات جهانی ادامه خواهد داشت. در حال حاضر ١۵ بازیکن در اردو هستند و شرایط خوبی هم داریم.

اخبار ورزشی_ وی ادامه داد: چند بازیکنان ما که در ترکیب تیم ملی والیبال جوانان حضور داشتند هم به اردو برگشته‌اند، اما باتوجه به شرایط بدنی و خستگی‌شان فعلا در ترکیب سایر بازیکنان قرار نمی‌گیرند، چراکه امکان دارد مصدومیت به سراغ آنها بیاید.

سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران خاطرنشان کرد: اکثر بازیکنان در قالب تیم درنا در لیگ ٩٧ بازی کردند و تنها چند بازیکن جدید هستند. کارهایی که باید انجام می‌دادیم انجام شده و یک هفته زودتر هم به تونس خواهیم رفت. در این مدت این فرصت را داریم که یک تورنمنت کوچک را تجربه کنیم.

وکیلی گفت: بازی اول ما در مسابقات قهرمانی جهان با جمهوری چک است. همانطور که می‌دانید سه تیم اروپایی هم در گروه ما هستند. باتوجه به سرمایه‌گذاری که دنیا روی رده‌های پایه انجام داده به نظر می‌رسد تیم‌های اروپایی شرایط خیلی خوبی در مسابقات خواهند داشت.

وی عنوان کرد: تیم‌های برزیل، کوبا و ژاپن هم شرایط خوبی دارند. به عقیده من حدود ٨ تیم شانس دارند روی سکو بروند که ایران هم یکی از آنها است.

سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با اشاره به میانگین قدی شاگردانش، اظهار داشت: تیم کنونی بلندترین تیم تاریخ نوجوانان ایران است. می‌خواهیم میانگین قدی تیم ایران هر سال بالاتر برود. میانگین کنونی بدون لیبرو تقریبا بالای ٢ متر است که با این روند تیم ملی بزرگسالان هم راحت‌تر می‌توانند از حضور آنها استفاده کند.

وکیلی در خصوص حضور توخته در ترکیب تیم ملی بزرگسالان خاطرنشان کرد: اولویت با تیم بزرگسالان است. امیرحسین توخنه فعلا در ترکیب بزرگسالان است و هر زمانی کادر فنی این تیم تصمیم بگیرد این بازیکن به تیم ما اضافه خواهد شد. سیاست‌های فدراسیون را دنبال می‌کنیم و همیشه به آن احترام می‌گذاریم.

وی در مورد اینکه ایران مدافع عنوان قهرمانی است، گفت: انتظارات همیشه بالا است و این حق طبیعی همه است که چنین خواسته‌ای داشته باشند، اما باید بدانیم که ما تیم جدیدی ساخته‌ایم. خیلی زحمت کشیده ایم اما شناخت زیادی از حریفان نداریم. پیش‌بینی قهرمان از حالا ریسک است، اما می‌گویم ما یکی از شانس‌های قهرمانی هستیم.