به گزارش افکارنیوز،

رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان جهان روزهای 11 تا 13 مردادماه در شهر صوفیه بلغارستان برگزار شد و در پایان تیم ایران با 4 مدال طلای امیررضا ده بزرگی در وزن 48 کیلوگرم، سعید اسماعیلی در وزن 51 کیلوگرم، رضا ساکی در وزن 71 کیلوگرم و شاهرخ میکائیلی در وزن 110 کیلوگرم و با کسب 148 امتیاز با اقتدار و برای چهارمین بار بعنوان قهرمانی دست یافت.

اخبار ورزشی_ پس از تیم ایران تیم های آذربایجان و روسیه به ترتیب با 123 و 99 امتیاز دوم و سوم شدند.

**نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 45 کیلوگرم مهدی احدی زناب پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر رناتو عثمان اوویچ از کرواسی را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل چورگیتا شول از رومانی با نتیجه 7 بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.  احدی زناب در این دیدار مقابل ساماتبک ایزیمگالی از قزاقستان با نتیجه 7 بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در دیدار رده بندی نیز مقابل فرید سادیخلی از آذربایجان شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 48 کیلوگرم امیررضا ده بزرگی پس از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با اولگ خلیل اف از اوکراین با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی دست یافت وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 2 بر صفر از سد علی بک امیراوف از روسیه گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل یربول کامالیف از قزاقستان با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. ده بزرگی در دیدار فینال با نتیجه 3 بر یک ضیاء باباشوف از جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 51 کیلوگرم سعید اسماعیلی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم کومی ساوادا از ژاپن را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 4 بر صفر از سد ارشد از هند گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. اسماعیلی در این مرحله ادموند نازاریان از بلغارستان را با نتیجه 9 بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه 2 بر یک المیر علی یف از جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 55 کیلوگرم سجاد عباس پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 9 بر 2 مقابل سوران آقاجانیان از ارمنستان پیروز شد وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل عمر بودایف از روسیه با نتیجه 14 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر روس مقابل کشتی گیر هندی در مرحله نیمه نهایی، از دور رقابت ها کنار رفت و دوازدهم شد.

در وزن 60 کیلوگرم سید دانیال سهرابی در دور نخست با نتیجه 10 بر 2 از سد رأفت رشید از بلغارستان گذشت وی در دور دوم مقابل حسرت جعفراف از آذربایجان با نتیجه 3 بر 1 پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. سهرابی در این مرحله مقابل الکساندر گورالی از مولداوی با نتیجه 4 بر 4 به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.  وی در این مرحله مقابل ماکسیم اسکوراتوف از روسیه با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. سهرابی در این دیدار مقابل نیکا برولادزه از گرجستان با نتیجه 8 بر 6 مغلوب و پنجم شد.

در وزن 65 کیلوگرم حجت رضایی در دور اول با نتیجه 4 بر صفر الکساندر سولووی از مولداوی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 7 بر صفر از سد گئورگیوس بارابانوس از سوئد گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. رضایی در این مرحله خاسی حسن لی از جمهوری آذربایجان را با نتیجه 3 بر 2 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل شروز اوچیلوف از تاجیکستان با نتیجه 3 بر یک مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 9 بر 8 مقابل آرمان خاچیکیان از ارمنستان مغلوب و پنجم شد.

در وزن 71 کیلوگرم رضا ساکی در دور اول با نتیجه 6 بر صفر داتا چخایدزه از گرجستان را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه 10 بر 4 و ضربه فنی ایون دوسوفتی از رومانی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.  وی در این مرحله مقابل رئوف عبداله علی اف از آذربایجان با نتیجه 3 بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. ساکی در این مرحله الکساندرین گوتو از مولداوی را در یک کشتی نزدیک با نتیجه 6 بر 6 از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی استفان استارودوبتسیف از روسیه را با نتیجه 4 بر یک از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 80 کیلوگرم کامران ارقش در دور نخست با نتیجه 3 بر 2 از سد یوسوف قولباشی از ترکیه گذشت وی در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر ریونوسوکه کاوا ایچی از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 7 بر صفر احمد باتاژیف از روسیه را پشت سرگذاشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ارقش در این مرحله در مصاف با میکیتا الیکسیف از اوکراین با نتیجه 9 بر صفر شکست خورد و راهی دیدا رده بندی شد. وی در این دیدار نیز با نتیجه 5 بر 3 مقابل ویگن نازاریان از ارمنستان مغلوب و پنجم شد.

در وزن 92 کیلوگرم سعید کریمی زاده در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر خالد حسن از مصر را شکست داد وی در دور بعد مقابل محمد اولویف از روسیه با نتیجه 8 بر 4 مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، کریمی زاده به گروه بازنده ها رفت وی ابتدا در این گروه با نتیجه 5 بر 2  تیلر هانا از آمریکا را مغلوب کرد اما در دور بعد کشتی را با نتیجه 3 بر 2 مقابل ریچارد کارلسون از استونی واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت و هفتم شد.

در وزن 110 کیلوگرم شاهرخ میکائیلی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 3 بر صفر گریگوریوس کونتوونیسیوس از یونان را شکست داد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر صفر شویی کاوامورا از ژاپن را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار مقابل آدولف بازو از مجارستان با نتیجه 6 بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. میکائیلی در این دیدار در مصاف با رازمیک کوردیان از ارمنستان با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:
45 کیلوگرم: 1- سامات بیک ایزیمگالی (قزاقستان) 2- اسدبک بهرام اف (ازبکستان) 3- تامازی گلونتی (گرجستان) و فرید سادیخلی (آذربایجان) 5- مهدی احدی زناب (ایران

48 کیلوگرم: 1- امیررضا ده بزرگی (ایران) 2- ضیا باباشوف (آذربایجان) 3- یربول کمالیف (قزاقستان) و روپین (هند)

51 کیلوگرم: 1- سعید اسماعیلی (ایران) 2- المیر علی یف (آذربایجان) 3- ولادمیر ویتوویچ (اوکراین) و ادموند نازاریان (بلغارستان)

55 کیلوگرم: 1- نیهات ممدلی (آذربایجان) 2- پراوین پاتیل (هند) 3- فیروز میرزا رجب اف (تاجیکستان) و ابرار آتابایف (ازبکستان) ... 12- سجاد عباس پور (ایران)

60 کیلوگرم: 1- ماکسیم اسکوراتوف (روسیه) 2- مرت ایلبارش (ترکیه) 3- نیکا برولادزه (گرجستان) و آرمان واردانیان (ارمنستان) 5- سید دانیال سهرابی (ایران)

65 کیلوگرم: 1- دمیتری بونکا (بلاروس) 2- شروز اوچیلوف (تاجیکستان) 3- آرمان خاچیکیان (ارمنستان) و آتیلا توسماگی (مجارستان) 5- حجت رضایی (ایران)

71 کیلوگرم: 1- رضا ساکی (ایران) 2- استپان استارودوبتسیف (روسیه) 3- فورکان تاش (ترکیه) و الکساندرین گوتو (مولداوی)
80 کیلوگرم: 1- میکیتا الکسی اف (اوکراین) 2- گابریل لوپاسکو (مولداوی) 3- ماکسات سایلاو (قزاقستان) و ویگن نازاریان (ارمنستان) 5- کامران ارقش (ایران)

92 کیلوگرم: 1- لاچین والی اف (آذربایجان) 2- موحامد اولویف (روسیه) 3- ریچارد کارلسون (استونی) و اوکتای دمیر (ترکیه) ... 7- سعید کریمی زاده (ایران)

110 کیلوگرم: 1- شاهرخ میکائیلی (ایران) 2- رازمیک کوردیان (ارمنستان) 3- مته گوکادزه (گرجستان) و آدولف بازو (مجارستان)

رده بندی تیمی: 1- ایران 148 امتیاز 2- آذربایجان 123 امتیاز 3- روسیه 99 امتیاز 4- قزاقستان 73 امتیاز 5- ارمنستان 73 امتیاز 6- ترکیه 70 امتیاز 7- هند 63 امتیاز 8- گرجستان 63 امتیاز 9- اوکراین 62 امتیاز 10- ازبکستان 49 امتیاز