به گزارش افکارنیوز،

 سعید فتاحی مدیر مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران درباره برگزاری مراسم قرعه کشی نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر در مشهد اظهار داشت: 

اخبار ورزشی- این مراسم برخلاف سال‌های پیش و به شکل متفاوت تری برگزار می‌شود و افتخار می‌کنیم که می‌توانیم قرعه کشی لیگ نوزدهم را در جوار بارگاه امام رضا (ع) و در مشهد مقدس انجام بدهیم. باید از هادی اصولی، رئیس هیئت فوتبال خراسان رضوی به دلیل میزبانی این مراسم تشکر کنم.

او افزود: با توجه به حضور ۱۶ تیم در لیگ و اینکه تیم‌های هم استانی استقلال و پرسپولیس، تراکتور و ماشین سازی، پارس جنوبی و شاهین، سپاهان و ذوب آهن، پیکان و سایپا، صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان جفت هستند و به همین دلیل به آن‌ها اعداد متناظر می‌دهیم تا بازی‌های خانگی شان یک هفته در میان برگزار شود. در واقع این تیم‌ها نباید در هر هفته به صورت همزمان میزبان یا میهمان باشند.

فتاحی تصریح کرد: چهار تیم نساجی، فولاد خوزستان، شهر خودرو مشهد و گل گهر سیرجان هم تیم‌های تک قرعه‌ای ما هستند. به تیم‌های شاهین و گل گهر هم که به تازگی لیگ برتری شده اند تبریک می‌گویم. به جز مورد تیم‌های هم استانی محدودیت دیگری برای قرعه کشی لیگ نداریم و اینگونه نیست که تیم‌های استقلال و پرسپولیس حتما باید هفته چهارم یا پنجم با هم بازی کنند. حتی این احتمال وجود دارد دربی پایتخت در هفته اول یا پانزدهم برگزار شود. بستگی دارد قرعه به چه صورتی باشد. ۴ سال پیش استقلال و پرسپولیس در هفته پایانی با هم بازی کردند.

او درباره اینکه شنیده می‌شود قرار است هفته اول لیگ نوزدهم به صورت آزمایشی و تنها با بازی تیم‌های استقلال و پرسپولیس مقابل حریفانشان برگزار شود، گفت: نمی‌دانم منظورتان از برگزاری بازی‌ها به صورت آزمایشی چیست؟ وقتی ما لیگ را شروع کنیم دیگر بازی آزمایشی معنی ندارد. شاید سازمان لیگ مانند سال‌های پیش که جام شهدا را برگزار می‌کرد پیش از شروع لیگ برتر تورنمنتی را در ورزشگاه آزادی برگزار کند تا سیستم بلیت فروشی و گیت‌های این مجموعه را مورد ارزیابی قرار بدهد و در مسابقات لیگ به مشکل نخورد.

مدیر مسابقات سازمان لیگ درباره تاریخ آغاز رقابت‌های لیگ برتر بیان کرد: ۶،۷ سال است برنامه رقابت‌ها را تا پایان هفته سی ام اعلام می‌کنیم و تاکنون حتی یک روز هم برای شروع لیگ تاخیر نداشتیم، اما امسال سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان برای مسائل ایمنی- امنیتی ورزشگاه‌ها و هواداران تصمیم گرفتند دست کم مواردی مانند بلیت فروشی الکترونیکی، نصب دوربین‌های مداربسته و گیت‌های بازرسی، شماره گذاری صندلی‌ها و ایجاد اتاق کنترل در ورزشگاه‌ها انجام شود.

او افزود: این موارد را ۲۸ اردیبهشت و ۲ روز پس از اتمام لیگ برتر به تمام باشگاه‌ها ابلاغ کردیم و گفتیم با توجه به اینکه بلیت فروشی از سوی خود باشگاه‌ها انجام می‌شود، آن‌ها را رعایت کنند. به هر حال شروع لیگ نوزدهم به تعویق افتاد و بار‌ها هم اعلام کردیم اگر این موارد انجام نشود، لیگ را شروع نمی‌کنیم. پیش بینی‌های مختلفی هم انجام دادیم. ابتدا قرار بود ۱۰ مرداد لیگ را آغاز کنیم، اما در ادامه امکان برگزاری مسابقات در روز‌های ۱۷، ۲۰ (شب عید قربان) ۲۳ مرداد هم فراهم نشد. اگر ۵،۶ ورزشگاه آماده شود، امکان دارد شب عید غدیر لیگ برتر را شروع کنیم و امیدواریم پس از این تاریخ تیم‌هایی که ورزشگاه شان آماده نشده است کار‌های خود را انجام بدهند.