به گزارش افکارنیوز،

بعد از لیورپول، منچسترسیتی هم در اولین بازی‌اش در فصل جدید لیگ برتر انگلیس، امروز (شنبه) به پیروزی دست یافت و این کار را با تحقیر حریفش انجام داد.

اخبار ورزشی_ مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها که از ساعت 18:30 در ورزشگاه المپیک لندن میهمان وستهام بود، حریف لندنی خود را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد. در این بازی گابریل ژسوس در دقیقه 25 و رحیم استرلینگ در دقیقه 51 گلزنی کردند. همچنین ژسوس در دقیقه 53 گلی دیگر هم زد که با بازبینی صحنه گل توسط VAR، به شیوه‌ای بسیار سختگیرانه مردود اعلام شد (این اولین استفاده از کمک داور ویدئویی برای بررسی سلامت یک گل در تاریخ لیگ برتر انگلیس بود).

استرلینگ در دقیقه 76 دومین گل خود و سومین گل سیتی را به ثمر رساند که داور با توجه به مشکوک بودن صحنه گل به آفساید، بار دیگر از VAR کمک گرفت و این بار گل منچسترسیتی سالم اعلام شد. 10 دقیقه پس از این گل، منچسترسیتی توسط سرخیو آگوئرو به چهارمین گل خود دست یافت که این بار هم VAR در ثبت این گل نقش‌آفرینی کرد. پس از خطایی که در محوطه جریمه وستهام روی استرلینگ رخ داد، آگوئرو ضربه پنالتی را زد که این ضربه توسط لوکاس فابیانسکی مهار شد اما داور با بازبینی صحنه ضربه اعلام کرد که دروازه‌بان لهستانی وستهام، زودتر از آنکه پای مهاجم آرژانتینی سیتی به توپ برسد، هر دوی پای خود را از روی خط دروازه‌ برداشته و به این ترتیب دستور تکرار ضربه صادر شد و این بار آگوئرو توپ را در خلاف جهت حرکت فابیانسکی وارد دروازه حریف کرد.

این اما آخرین گل منچسترسیتی برای تحقیر میزبان لندنی نبود، چون رحیم استرلینگ در دقیقه دوم وقت‌های تلف شده هت‌تریکش را کامل و سیتی را پنج گله کرد.

در ادامه دیدارهای هفته نخست لیگ برتر انگلیس، از ساعت 18:30 امروز به وقت تهران، 4 دیدار دیگر برگزار می‌شود که یکی از آنها علیرضا جهانبخش و یارانش در تیم برایتون میهمان واتفورد هستند. برنامه سه بازی دیگر به شرح زیر است:

بورنموث - شفیلدیونایتد
برنلی - ساوتهمپتون
کریستال پالاس - اورتون

همچنین از ساعت 21 تیم تاتنهام میزبان آستون‌ویلا خواهد بود.