كی روش روز جمعه در مقر كنفدراسیون فوتبال آسیا در كوالالامپور در پاسخ به سوال ایرنا، گفت: گروهی A كه تیم ایران در آن قرار گرفته است، نسبت به گروه B مشكل تر بوده و رقابت ها نزدیك تر است و همه رقبا شانس دارند.

وی تصریح کرد: در گروه A چهار رقیب اصلی وجود دارند اما ما می توانیم با تمرینات بیشتر و توجه بیشتر به تیم شرایط خوبی را کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: برای انجام تمرین و دیدارهای تدارکاتی برنامه ریزی خواهیم کرد که بتوانیم در دیدارهای خود موفق عمل کنیم. حضور در این رقابت ها فرصت خوبی است که تیم بتواند خود را نشان دهد.

وی در ادامه شرایط حال حاضر بازیکنان را خوب توصیف کرد و گفت: البته از همه مهم تر آمادگی ها و برنامه ریزی هایی است که از هم اکنون باید صورت گیرد تا نتیجه مطلوب به دست آوریم.

کی روش با دعوت از مردم برای حمایت بیشتر از تیم ملی فوتبال ایران، گفت: هواداران تیم ملی فوتبال ایران باید بدانند که رقابت های مقدماتی جام جهانی بسیار فشرده است و بر این اساس مردم ایران باید حمایت های خود را بیشتر کنند. مردم ایران هوادار فوتبال هستند. در هر بازی ملی بیش از ۸۰ تا ۹۰ هزار نفر به تماشای بازی در استادیوم می آیند که این پشتوانه خوبی برای تیم ملی است.

کی روش در خصوص احتمال حضور بازیکنان جدید در ترکیب تیم ملی فوتبال نیز گفت: تیم ملی فوتبال ایران همواره آماده پذیرش بازیکنان جدید است و از حضور بازیکنان خوب و جدید استقبال می کند.

مهدی مهدوی کیا نیز در حاشیه قرعه کشی مرحله نهایی دیدارهای مقدماتی جام جهانی سال ۲۰۱۴ برزیل، گفت: ایران و کره جنوبی در این گروه شانس اول هستند. البته اگر به جای ازبکستان، عراق در گروه ما قرار می گرفت، شانس بهتری داشتیم.

در جریان قرعه کشی آخرین مرحله از دیدارهای مقدماتی جام جهانی سال ۲۰۱۴ برزیل، تیم ملی فوتبال ایران با تیم های ملی قطر، لبنان، ازبکستان و کره جنوبی هم گروه شد.

در مراسم قرعه کشی که در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور برگزار شد، کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نیز حضور داشت. بر اساس این گزارش، در گروه B نیز تیم های ملی فوتبال استرالیا، عراق، اردن، عمان و ژاپن قرار دارند.

مهدی مهدوی کیا از ایران و نیو ماتو از ژاپن دو بازیکن سرشناس آسیایی بودند که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای انجام مراسم قرعه دعوت شده بودند.

در پایان مرحله دوم گروهی مقدماتی جام جهانی دو تیم اول هر گروه به طور مستقیم به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل صعود خواهند كرد و تیم برتر پلیآف قاره آسیا (برنده مصاف تیمهای سوم دو گروه) در یك دیدار پلیآف دیگر برای راهیابی به جام جهانی با نماینده آمریكای جنوبی بازی خواهد كرد.