به گزارش افکارنیوز،

اینکه گابریل کالدرون قرار است با چه سیستمی پرسپولیس را راهی مسابقات لیگ برتر کند هنوز معلوم نیست. شاید باور کردنی نباشد اما با نگاهی به ترکیب و بازی پرسپولیس هم نمی توان به صراحت گفت تیم او ۱-۳-۲-۴ بازی می کند یا ۳-۳-۴ اما تا قبل از آمدن مهاجم برزیل و تست این بازیکن کنار علیپور تلفیقی از این دو سیستم در بازی های تدارکاتی امتحان شده است.

اخبار ورزشی- جدا از این مساله ای که باید در نظر گرفت اینجاست که این تغییرات با توجه به حضور کالدرون در پرسپولیس و تغییراتی که در کادر فنی تیم صورت گرفته طبیعی باشد.کالدرون حدود شش هفته است که پرسپولیس را در اختیار دارد و با توجه به اینکه در فوتبال ایران کار نکرده، طبیعی است مدام تغییراتی در سیستم پرسپولیس بدهد و برای رسیدن به خواسته‌هایش سیستم های مختلف را در تیمش آزمایش کند .

این مساله البته غریب نیست چرا که برانکو هم در بدو ورودش به پرسپولیس سیستم های مختلفی را آزمایش کرد.او سیستم های ۱-۳-۲-۴ ، ۲-۴-۴ خطی و لوزی را بارها در تیمش با نفرات مختلف تجربه کرد تا به آنچه نزدیک به ذهنیاتش بود، برسد .

واقعیت این است که کالدرون تیم بالانسی در اختیار دارد و دستش از حیث داشتن بازیکنان شاخص در پست‌های مختلف پر است.اتفاقا او و کادرش کاملا از کیفیت بازیکنان و داشته هایشان راضی اند اما برای رسیدن به آنچه دلخواه اوست سیستم های مختلف در تمرینات آزمایش می شود تا مرد آرژانتینی سرانجام به هدفش برسد.