به گزارش افکارنیوز،

 این هفته دو بازی حساس بین تیم‌های ۳ امتیازی در قم و کرج برگزار می‌شود و تیم برنده می‌تواند در صدر جدول موقعیت خوبی برای خود دست و پا کند. 
گل ریحان البرز - آلومینیوم اراک
اخبار ورزشییک شهرآورد بین مدافعان سابق سرخابی‌ها. محمد نصرتی روی نیمکت گل ریحان البرز و محمود فکری روی نیمکت آلومینیوم اراک بازی حساس تیم‌های برنده هفته اول را برگزار می‌کنند. گل ریحان بعد از پیروزی در خانه آرمان‌گهر حالا در بازی خانگی در تکاپوی رسیدن به ۳ امتیاز است تا از الان در زمره مدعیان باشد، اما آلومینیوم که با فکری سودای لیگ برتری شدن دارد، در بازی‌های بیرون از خانه هم اندیشه‌ای جز پیروزی ندارد.
خوشه طلایی ساوه- قشقایی شیراز
دومین تقابل مربیان سرخابی این‌بار در قم. خوشه طلایی که پس از شکست نیروی زمینی در تهران باید از قشقایی در خانه خود پذیرایی کند، به دلیل آماده نبودن ورزشگاه شهید چمران ساوه در قم به میدان خواهد رفت. تقابل محسن عاشوری، هافبک سابق پرسپولیس با رضا عنایتی، مهاجم سابق استقلال که سرمربی قشقایی است، دیدنی خواهد بود. هر دو تیم در هفته اول برد‌های ارزشمندی کسب کردند و حالا برای ۶ امتیازی شدن تلاش می‌کنند.
بادران تهران- نیروی زمینی تهران
شهرآورد تهرانی‌ها در لیگ دسته اول البته در شهرقدس! بادران در هفته اول موفق به شکست استقلال خوزستان در اهواز شد و حالا میزبان نیروی زمینی است که با امید روانخواه در هفته اول شکست خانگی را تجربه کرد. اگر نیروی زمینی نتواند امتیاز بگیرد، از بُعد روانی کار این تیم تازه صعود کرده دشوار می‌شود.
داماش گیلانیان- سرخپوشان پاکدشت
سرخپوشان هفته اول ملوان انزلی را شکست داد و حالا به دوئل یک تیم گیلانی دیگر می‌رود. البته داماش که در بازگشت به لیگ دسته اول توانست یک امتیاز در بابل دشت کند، برای بازی‌های خانگی برنامه دارد و اگر بتواند سرخپوشان را با شکست بدرقه کند، هم انتقام باخت ملوانی‌ها را می‌گیرد و هم خودش موقعیت خوبی در جدول پیدا خواهد کرد.
نود اورمیه- سپیدرود رشت
نودی‌ها هفته اول شهرآورد آذربایجان را از علم و ادب بردند و حالا مصمم به ۶ امتیازی شدن هستند. حریف آن‌ها سپیدرودی است که گرچه در هفته اول نتوانست به پیروزی برسد، اما از تجربه خوبی برخوردار است و به نظر می‌رسد شاگردان نظرمحمدی حریف سختی برای نودی‌ها در ارومیه باشند.
مس رفسنجان- استقلال خوزستان
استقلال خوزستان که باید برای بازگشت به لیگ برتر تلاش کند، هفته اول در خانه باخت و حالا در رفسنجان کار دشواری پیش‌رو دارد. شاگردان ربیعی که در هفته اول یک امتیاز در رشت دشت کردند، حالا در خانه پیروزی می‌خواهند تا نشان دهند مدعی صعود خواهند بود.
فجرسپاسی شیراز- علم و ادب تبریز
هر دو تیم در هفته اول شکست خوردند و حالا برای رسیدن به اولین پیروزی یا اولین امتیاز تلاش می‌کنند. کفه ترازو به نفع فجرسپاسی سنگینی می‌کند که هم بازی در خانه‌اش برگزار می‌شود و هم تجربه بیشتری نسبت به علم و ادب تبریز دارد.
ملوان بندرانزلی- آرمان‌گهر سیرجان
این بازی هم تقابل بازنده‌های هفته اول است. ملوان که با حواشی زیادی روبه‌روست، در اولین بازی خانگی‌اش منتظر واکنش هواداران خواهد بود. آن‌ها میزبان آرمان‌گهر سیرجان هستند که هفته قبل در خانه باخته و به دشواری بازی در خانه قوی سپید انزلی آگاه است.
مس کرمان- رایکا بابل
کمتر کسی تصور می‌کرد مس در هفته اول بازنده باشد، اما تیم خوب مجتبی حسینی یک هفته زمان خواسته تا خود را ثابت کند. حالا نارنجی‌پوشان کویر در خانه به چیزی جز پیروزی فکر نمی‌کنند، هر چند رایکا بابل بعد از کسب یک تساوی در هفته اول، به یک امتیاز در کرمان هم راضی است و این امر کار مسی‌ها را دشوار می‌کند.