به گزارش افکارنیوز،

تیم پرستاره گابریل کالدرون در روزی که حسین ماهینی، کامیابی نیا و بیرانوند را در اختیار نداشت و جونیور براندائو نیز به دلیل تاخیر در حضورش در این تیم از روی نیمکت بازی را شروع کرد، توانست با تک گلی که ترابی به ثمر رساند، سه امتیاز افتتاحیه لیگ را به خود اختصاص دهد.

اخبار ورزشی- آنها فصل گذشته نیز علیرغم نمایش نه چندان قدرتمند برابر پدیده و در شرایطی که حریف کاملا از حیث شکل دادن موقعیت به تیم برانکو چربش داشت، افتتاحیه را با سه امتیاز استارت زده بودند و در نهایت علیرغم اینکه با محرومیت نقل و انتقالاتی مواجه بودند به سومین قهرمانی نیز دست یافتند.

تیم کالدرون در شرایطی برابر پارس جنوبی قرار گرفت که نسبت به آخرین تیمی که برانکو به میدان فرستاده بود، تغییراتی در ترکیب خود داشت. بیرانوند به دلیل محرومیت در این دیدار حاضر نبود و وحید امیری، امیر روستایی و امید عالیشاه دیگر تغییرات این تیم نسبت به آخرین جدال برابر داماش گیلان در جام حذفی محسوب می‌شدند.

مهمترین تغییر تاکتیکی کالدرون مربوط به خط میانی و بازگشت نوراللهی به پست هافبک دفاعی بود. شماره هشت سرخپوشان که در دوران برانکو در این تیم بیشتر به عنوان وینگر و بازیکن آزادتر نسبت به کامیابی نیا به میدان می‌رفت، اینبار در غیاب شماره ۱۱ مصدوم این تیم، در پست شماره ۶ به کار گرفته شد.

در غیاب بازیساز و پلی میکر نیز کالدرون بار تهاجمی تیمش را برعهده ترابی، عالیشاه و امیری قرار داده بود. بازیکنانی که البته کاملا در سیستم جدید با مشکل در شرح وظایف مواجه شده بودند و علیرغم اینکه توانستند موقعیت‌های مناسبی روی دروازه حریف شکل دهند، پاس‌های اشتباه و ناهماهنگی در سیستم جدید کاملا در نمایش آنها مشخص بود. اصرار کالدرون به استفاده از وینگرها، برخلاف چیزی که برانکو از پلی میکر انتظار داشت، باعث شده بود تا فرصت کمتری برای مهاجمان هدف تیم شکل گیرد و آنها نیز بیشتر به دنبال این باشند تا با توپگیری و سپس حضور در باکس حریف به دنبال شکل دادن موقعیت روی دروازه پارس جم باشند.

عالیشاه در این دیدار دو بار هم‌تیمی‌هایش را صاحب فرصت گلزنی کرد که هدف هر دو پاس او بازیکنانی به جز مهاجم تیمش بودند و یک بار نادری و در مرتبه دوم وحید امیری نتوانستند از این فرصت‌های کلیدی سود ببرند. روستایی نیز علیرغم اینکه در پست مهاجم بازی می‌کرد اما با حضوری فعال در سمت راست و در همکاری با وینگرها به دنبال ایجاد موقعیت روی دروازه بود اما در اولین بازی خود با پیراهن پرسپولیس به نتیجه مطلوبی از این حیث دست نیافت. شاید در بازی با پارس جنوبی یکی از بازیکنانی که به هیچ وجه نتوانست در سیستم جدید عملکرد مناسبی از خود به جا بگذارد، وحید امیری بود، بازیکنی که نزدیک‌تر به نوراللهی بازی می‌کرد و وظیفه توپ رسانی به دو وینگر سرخپوشان را برعهده داشت اما در غالب دقایق بازی با تغییر و بازگشت به پست موردعلاقه‌اش در سودای گلسازی و سود بردن از موقعیت‌ها بود اما این بازیکن که با دوندگی و فوتبال بدون ریسک خود یکی از ستاره‌های چند فصل اخیر فوتبال ایران شناخته می‌شد نتوانست آنطور که باید در جدال ابتدایی موفق عمل کند.

در خط دفاعی نیز می‌توان بزرگترین تغییر را بازی جلوتر خط دفاعی این تیم دانست. برخلاف فصل گذشته فاصله خط دفاعی و میانی طول چندانی نداشت و سیدجلال حسینی نیز که انتقادات زیادی از این حیث متوجه او می‌شد، توانست در این دیدار در کنار دیگر بازیکنان بازی رو به جلوتری را به نمایش بگذارد تا حریف را در نیمه زمین قرار دهند. نادری در سمت چپ با نمایش کم نقص و البته از دست دادن یک موقعیت ایده آل نشان داد که چرا به محمد انصاری ارجحیت داده شده و بارها با همکاری با وینگرهای سمت چپ این تیم، به دنبال استفاده از موقعیت بود. در سمت مخالف اما حرکات طولی کمتری از مهدی شیری شاهد بودیم تا بالانس تیم با اختلال مواجه شود و این بازیکن با توجه به حضور پررنگ وحید امیری – روستایی و عالیشاه کمتر میل به تهاجم داشت.

به نظر می‌رسد بازیکنان پرسپولیس علیرغم پشت سر گذاشتن حدود هفت بازی تدارکاتی پیش فصل، هنوز با تاکتیک مدنظر سرمربی آرژانتینی که سبک او را کاملا متفاوت نسبت به برانکو می‌دانند، هماهنگ نشده‌اند و نیاز به این خواهند داشت تا در جدال‌های بعدی از این نظر به شرایط مطلوب دست یابند. البته باید در دیدارهای آتی منتظر اضافه شدن احمدزاده، نعمتی و بشار رسن در کنار جونیور براندائو نیز ماند و دید شرایط تاکتیکی کالدرون به چه شکل پیش خواهد رفت.