به گزارش افکارنیوز،

امروز سالروز پیوستن سرخیو راموس به تیم فوتبال رئال مادرید است.  در سال 2004 در چنین روزی این مدافع اسپانیایی پس از درخشش در باشگاه سویا به رئال مادرید پیوست.

اخبار ورزشی_ رئال مادرید موفق شد او را با قیمت ۲۷ میلیون یورو به خدمت بگیرد که در آن زمان این مبلغ یک رکورد برای یک مدافع بحساب می‌آمد. او تنها خرید اسپانیایی فلورنتینو پرز در اولین دوره ریاستش در رئال مادرید بود.

بعد از آمدن به رئال مادرید او شماره ۴ این تیم را بر تن کرد که تا قبل از آن بر تن فرناندو هیرو کاپیتان سابق این تیم بود. راموس اولین گل خود را با پیراهن رئال مادرید در سال ۲۰۰۵ در مرحله گروهی رقابت‌های چمپیونز لیگ مقابل لیون به ثمر رساند.

در اولین فصل حضورش در رئال مادرید او به عنوان مدافع میانی و بعضی اوقات به عنوان هافبک دفاعی در این تیم بازی می‌کرد که بعد از ورود کریستوف متزلدر و پپه او در پست اصلی خودش به عنوان مدافع راست به بازی گرفته شد. هرچند که گل زدن از وظایف اصلی یک مدافع به حساب نمی‌آید اما راموس موفق شد در طی ۴ فصل اول حضورش در این تیم حدود ۲۰ گل به ثمر برساند.

در فصل ۲۰۰۸–۲۰۰۷ فیفا سرخیو راموس را در تیم منتخب فصل قرار داد و در سال ۲۰۰۸ در تیم فصل اروپا از طرف یوفا قرار گرفت همچنین در همین سال او در رده ۲۱ نامزدهای بهترین بازیکن فصل اروپا از طرف یوفا قرار گرفت.

وی قهرمانی‌های متعددی را با باشگاه رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا بدست آورده است. 4 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا که 3 دوره آن متوالی بوده از افتخارات مهم راموس به حساب می‌آید.

راموس با تیم ملی فوتبال اسپانیا قهرمان یورو 2008 و 2012 و  جام جهانی 2010 شده است.