به گزارش افکارنیوز،

ایمان عالمی در خصوص عملکرد استقلال در دیدار برابر تیم های ماشین سازی و فولاد خوزستان گفت: آبی پوشان فصل گذشته هم شرایط امسال را داشتند ودر بازی های اول نتیجه نمی گرفتند. متاسفانه در لیگ نوزدهم هم استقلال از دو بازی تنها یک امتیاز کسب کرده و در ثانیه های پایانی خیلی راحت از حریفانش گل دریافت می کند.

اخبار ورزشی- وی تاکید کرد: آبی پوشان در نیمه دوم برابر فولاد نسبت به نیمه اول متفاوت بودند. خوب بازی کردند، به گل رسیدند اما متاسفانه جوانی برخی بازیکنان کار دست این تیم داد و در ثانیه های پایانی بازی، پیروزی را با تساوی عوض کردند. البته خیلی ها این گل را به گردن داور انداختند اما من اعتقاد دارم در جایی که بازیکنان می توانستند بازی را کنترل کنند مات و مبهوت ماندند و فقط آرزو می کردند داور سوت پایان بازی را بزند.

پیشکسوت استقلال تصریح کرد: استقلال باید بازی را کنترل می کرد، اما متاسفانه در دقایق پایانی کنترل بازی از دست آنها خارج شده بود و تمرکز نداشتند. باید بگویم وضعیت استقلال نگران کننده است. آنها از نظر روحی و روانی تحت فشار هستند و حالا خلاء یک مربی ایرانی در استقلال حس می شود. بازیکنانی چون ووریا، زکی پور، اسماعیلی و کریمی که از باتجربه های استقلال هستند شرایط خوبی نداشتند و این نشان می دهد که استقلال دچار بیماری است و هرچه زودتر این بیماری باید درمان شود در غیر این صورت استقلال اگر آرامش نداشته باشد، بازی های بعدی را هم به راحتی از دست خواهد داد.

عالمی در خصوص اعتراض هواداران به قضاوت داور هم گفت: من معتقدم داور مقصر نبوده است. او یک تحلیل از بازی دارد. کنترل بازی دست اوست و او می داند چه زمانی سوت پایان بازی را بزند. اشتباه از بازیکنان بود که نتوانستند در ثانیه های پایانی بازی را تحت کنترل قرار داده و به ۳ امتیاز دست پیدا کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ۳ هفته تعطیلی لیگ به خاطر تیم ملی، آبی پوشان می توانند این فشار را از تیم خارج کرده و با آرامش به کارشان ادامه دهند، گفت: ۳ هفته زمان خوبی است برای استقلالی که شرایط خوبی ندارد. تماشاگر از این تیم گل می خواهد و استقلال به خاطر همین فشار عملکرد خوبی نداشته اما باید ببینیم در این ۳ هفته مدیران استقلال چه فکری خواهند کرد. اگر قرار باشد وضع به همین روال بگذرد، سه هفته که هیچ، ۱۰ هفته هم هیچ اتفاقی برای استقلال نخواهد افتاد ولی مدیران استقلال باید از تجربه خود استفاده کرده، حاشیه های تیم را جمع کرده و آماده شروع دوباره لیگ شوند. در غیر این صورت این فشارها ادامه خواهد یافت و این هواداران هستند که بیشتر از همه متضرر خواهند شد.

وی در پایان و در خصوص عملکرد سایر تیم ها در هفته دوم گفت: تراکتور برابر پرسپولیس برد خوبی به دست آورد. سپاهان و پدیده هم همچنان با قدرت پیش می روند. در مجموع بازی های هفته دوم جذاب و تماشاگرپسند بود و باید منتظر باشیم ببینیم در هفته های آتی و پس از پایان تعطیلی لیگ به خاطر تیم ملی چه نتایجی کسب می شود و آیا تیم ها توانسته اند از این ۳ هفته تعطیلی به خوبی استفاده کنند یا خیر.