به گزارش افکارنیوز،

 همه‌چیز از گزارشی آغاز شد که «گازتا دلواسپورت» منتشر کرد. «استراماچونی از فیفادی بهره برد و از طریق پرواز تهران- دوحه- رم قصد بازگشت به ایتالیا را داشت اما نتوانست این کار را انجام دهد. او می‌خواست به همسر و فرزندانش که چند روز پیش به کشورشان بازگشته بودند ملحق شود اما توسط پلیس فرودگاه متوقف شد چون ویزای توریستی‌اش به پایان رسیده بود.

اخبار ورزشی- این اتفاق عجیب است چون سرمربی ایتالیایی ۸۰ روز است که در ایران حضور داشته و تعهد کاری دارد. سباستین لتو، دستیار استراماچونی در کنار سرمربی استقلال حضور داشت. استراماچونی قصد داشت یکشنبه به تهران برگردد تا تمرینات تیم دوباره پیگیری شود.» گزارش منتشر شده توسط روزنامه معتبر ایتالیایی چند ساعت بعد با این پاسخ باشگاه استقلال مواجه شد: «باتوجه به حواشی ساخته شده علیه تیم استقلال، متاسفانه بازهم ردپای یک جریان مخرب علیه باشگاه استقلال مشهود است.

سرمربی تیم استقلال پس از بازی مقابل فولاد خوزستان نه‌تنها به فرودگاه نرفته، بلکه درخواستی هم جهت مرخصی به باشگاه ارائه نداده است.» این اما پایان ماجرا نبود. در حالی که مسئولان باشگاه استقلال امیدوار بودند این ماجرا با همین بیانیه به پایان برسد ضدحمله جدید از راه رسید.

این بار استراماچونی شخصا با «مدیاست» ایتالیا مصاحبه کرده بود تا تکذیب استقلال را تکذیب کند: «باشگاه کاملا از سفر من خبر داشت. آنها وسیله حمل‌ونقل من به فرودگاه را فراهم کردند. متاسفانه به علت مسائل اداری نتوانستم این کشور را ترک کنم. در پایان بازی لیگ مقابل فولاد، با توجه به وقفه‌ای کوتاه در مسابقات به همراه دستیارم سباستین لتو به فرودگاه رفتم چراکه می‌خواستم پس از دو ماه کار سخت و بی‌وقفه با خانواده‌ام ملاقات کنم. باشگاه استقلال در حال حاضر اقدامات لازم را انجام می‌دهد تا این موضوع را حل کند.»

استرا و بازآفرینی خاطرات کی‌روش

جنگ رسانه‌ای باشگاه استقلال با سرمربی ایتالیایی خود حالا وارد فاز تازه‌ای شده است. استراماچونی خیلی راحت از طریق رسانه‌های ایتالیایی نارضایتی خود را از اتفاقات باشگاه بیان می‌کند و به حواشی صحبت‌هایش و تضعیف شدید مواضع باشگاه مقابل هواداران خشمگین اهمیتی نمی‌دهد. اتفاقی که باعث شده تا او را با کارلوس کی‌روش مقایسه کنند که برای فشار آوردن به مسئولان بی‌خیال فدراسیون فوتبال ایران از ظرفیت رسانه‌های داخلی و خارجی به خوبی بهره می‌برد!

چه کسی راست نمی‌گوید؟

عصر دیروز و بعد از انتشار مصاحبه استراماچونی با «مدیاست»، یکی از مسئولان باشگاه استقلال که نمی‌خواست نامش فاش شود گفت: «از قصد آقای استراماچونی برای سفر به ایتالیا خبر نداشتیم چراکه ایشان درخواست مرخصی نکرده بود. باشگاه همیشه یک ماشین در اختیار آقای استراماچونی قرار می‌دهد تا به هرجایی که می‌خواهد برود و از پیش دخالت یا اطلاعی از مقاصد احتمالی مدنظر ایشان ندارد.

علاوه‌بر اینکه اطلاع داشتن از نیت آقای استراماچونی برای سفر را تکذیب می‌کنیم حضور ایشان در فرودگاه را نیز تکذیب می‌کنیم چراکه از راننده پرسیدیم و ایشان تاکید کرد به فرودگاه امام خمینی(ره) نرفته است. از طرف دیگر ایشان ممنوع‌الخروج نبوده و می‌توانسته با پرداخت جریمه‌ای نه‌چندان بالا از کشور خارج شود.

جریمه برای افرادی که ویزایشان تمام می‌شود روزی 45هزار تومان است و استراماچونی کافی بود جریمه‌ای در حدود یکی دو میلیون تومان را پرداخت می‌کرد تا بتواند از کشور خارج شود.»سوال اصلی اینجاست که در این میان چه کسی راست نمی‌گوید و اینکه چرا ارتباط باشگاه و سرمربی تا این اندازه بحرانی است که هر اتفاق ساده‌ای تبدیل به تیتر رسانه‌های ایتالیایی می‌شود؟ مسئولان باشگاه استقلال مدام تکرار می‌کنند که در این باشگاه همه چیز آرام است. آیا واقعا آرام است؟!