به گزارش افکارنیوز،

اسماعیل خلیل‌زاده دیروز به عنوان رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال برگزیده و جانشین احمد سعادتمند شد. اخبار ورزشی- عصر دیروز در رابطه با شرایط استقلال با ایشان دقایقی همکلام شدیم که ماحصل آن از نظرتان می‌گذرد.
* شما به عنوان رئیس موقت هیئت مدیره انتخاب شده‌اید یا رئیس قطعی؟
نه، موقت نیست. در جلسه هیئت مدیره انتخاب شده‌ام، ولی یک عضو دیگر به هیئت مدیره اضافه می‌شود. شخصی که با نظر مستقیم وزیر محترم ورزش و جوانان به جمع ما اضافه خواهد شد و برای ایشان هم آرزوی موفقیت می‌کنم.
* این روز‌ها شایعات زیادی پیرامون جدایی امیرحسین فتحی مطرح شده است. آیا ایشان می‌رود؟خیر. اصلاً چنین چیزی نیست. هیئت مدیره قاطعانه پای فتحی می‌ایستد. هم من و هم تمام اعضای هیئت مدیره پای مدیرعامل محترم هستیم و برای تحقق اهداف باشگاه تلاش می‌کنیم. علاوه بر اینکه ایشان می‌ماند، قرار شده خودمان هم بیشتر کمک حالش باشیم. سر مسائل مالی و... بیش از پیش در کنارش می‌مانیم تا احساس دلگرمی بیشتری کند. همین حالا در تدارک حل ماجرای طلبکاران و لیگ قهرمانان آسیا هستیم.

* بنابراین می‌توان امیدوار بود از لیگ قهرمانان آسیا حذف نمی‌شویم؟

اصلاً همه تلاش ما این است که چنین اتفاقی نیفتد و هواداران عزیز استقلال زمستان امسال تیم محبوب خود را در لیگ قهرمانان آسیا ببینند.

* بحث ممنوع‌الخروجی آندره‌آ استراماچونی نیز سر و صدا راه انداخته. ایشان واقعاً نمی‌تواند از ایران برود؟

نه آقا. این‌طوری نیست. صراحتاً می‌گویم آقای استراماچونی ممنوع‌الخروج نیست و هیچ مشکلی هم بابت ویزا نداریم. مسائل اداری خیلی ساده حل می‌شود. البته با آقای فتحی هماهنگ کردیم تا برای وزارت امور خارجه نامه فرستاده و از طریق این دوستان سفیر محترم ایتالیا را در جریان شرایط واقعی استراماچونی قرار بدهد. متأسفانه یک خبرگزاری ایتالیایی در این مورد ادعا‌هایی مطرح کرده است که از نظر ما اصلاً صحت ندارد.

* پس استراماچونی قاطعانه مورد حمایت شماست؟

صد درصد. شک نکنید.

* حتی اگر استقلال به پرسپولیس ببازد؟

ببازد؟ من اصلاً به باخت فکر نمی‌کنم. نه به باخت فکر می‌کنم و نه به اخراج استراماچونی. برای پرسپولیس و هواداران محترمش احترام زیادی قائلم. همین‌طور برای مربیان و مدیرانش، ولی از همین حالا به فکر پیروزی در شهرآورد هستیم. نه تنها پرسپولیس بلکه به فکر بردن همه رقبا هستیم.