به گزارش افکارنیوز،

عارف غلامی، بازیکن تیم ملی فوتبال امید ایران گفت: روز داور را با تاخیر به تمام داوران زحمتکش تبریک می‌گویم. امیدوارم در فصل جدید شرایط داوران و کار قضاوت آن‌ها بهتر از گذشته باشد.

اخبار ورزشی_ غلامی در ادامه گفت: تمام باشگاه‌ها نهایت همکاری را با تیم ملی امید داشته اند و بازیکنان خود را در اختیار کادرفنی تیم ملی قرار دادند. رئیس فدراسیون و مدیر تیم هر کمکی که می‌توانستند کردند، اما از نظر زمین تمرین مشکل داریم که البته در این باره باید به فدراسیون حق داد، زیرا تیم‌های دیگر هم اردو دارند و امکانات محدود است. با وجود تمام مشکلاتی که داریم برای رسیدن به المپیک هم قسم شده ایم و برای رسیدن به این هدف تمام تلاشمان را می‌کنیم. اعتقاد دارم این بار قرعه به نام ما افتاده و باید طلسم چند دهه‌ای نرسیدن به المپیک را بشکنیم.

او با اعلام این که باید در این مقطع از تیم ملی امید حمایت شود، گفت: با صحبت کردن و امیدوار بودن به جایی نمی‌رسیم و باید همانگونه که چند سال پیش موفق شدیم با تیم ملی جوانان پس از نزدیک به ۳۵ سال به جام جهانی جوانان صعود کنیم، این بار هم تلاش کنیم تا به المپیک برسیم. مطمئنم که با همدلی و تلاش مضائف می‌توانیم به المپیک صعود کنیم و در این راه به حمایت‌های همه جانبه مسئولان کمیته ملی المپیک، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش نیاز داریم. هر شخصی که در فوتبال مسئولیتی دارد باید در این برهه به تیم امید کمک کند. این کمک‌ها جای دوری نمی‌رود، زیرا قرار است یک اتفاق خیلی مهم برای فوتبال ایران رقم بخورد.

کاپیتان تیم ملی امید در ادامه بیان کرد: امیدوارم در آینده هم باشگاه‌های داخلی و باشگاه‌های خارجی که بازیکنان ایرانی دارند با تیم امید همکاری کنند و سر وقت بازیکنان را در اختیار کادرفنی بگذارند تا بازیکنان بدون مصدومیت و با آمادگی کامل در خدمت تیم ملی باشند که بتوانیم به هدف بزرگمان برسیم.

غلامی گفت: در هر تیمی بین بازیکنان رقابت وجود دارد و مسلما تیم امید هم از این قاعده مستثنی نیست، اما در کنار رقابتی که با یکدیگر داریم رفاقتمان هم سر جایش است. جدا از این که رقابت بازیکنان برای دعوت به تیم و قرار گرفتن در ترکیب اصلی به تیم ملی امید کمک زیادی می‌کند، به سود بازیکنان هم می‌شود و سطح فنی آن‌ها را بالاتر می‌برد. مطمئنا در پایان اردو‌ها و تمرینات، کادرفنی آماده‌ترین بازیکنان را برای دیدار‌های پیش رو انتخاب می‌کند، زیرا دیگر قرار نیست به بازی تدارکاتی اعزام شویم و باید برای کسب سهمکیه المپیک بجنگیم.