به گزارش افکارنیوز،

مهران حاتمی در خصوص وضعیت تیم ملی بسکتبال در مسابقات جهانی گفت: در بازی با پورتوریکو بازیکنان کشورمان عالی بازی کردند، اما فقط 36 دقیقه خوب بودند و در 4 دقیقه آخر فکر کردند همه چیز تمام شده و برنده شدند و در لحظات آخر دو پرتاب 3 امتیازی خوردیم که اگر این پرتاب‌ها 2 امتیازی بود برنده می‌شدیم.

اخبار ورزشی- شاید کسی فکر نمی‌کرد که بازنده آن بازی شویم و به دلیل اشتباهات رخ داده، باختیم. فکر می‌کنم در 4 دقیقه آخر همه اشتباه کردند و در روزی که می‌توانستیم برنده شویم، بازنده شدیم. فکر می‌کنم آنها احتمال نمی‌دادند پورتوریکو به بازی برگردد و اشتباهات تاثیرگذار داشتند. کادر فنی هم مطمئنا به فکر رسیدگی به این وضعیت بود اما در لحظاتی از بازی شرایط غیرقابل کنترل می‌شود و باید بگوییم که همه با هم باختیم.

کارشناس بسکتبال کشورمان در گفتگویی که با برنامه ورزش و مردم داشت، تصریح کرد: تیم‌های حریف به خوبی ما را آنالیز کردند و از جایی به ما ضربه زدند که بیشترین مشکل را داشتیم. باید این مسئله را قبول کنیم هرچند که پرتاب‌های آنها هم داخل سبد رفت و ما بازنده شدیم. ما در 4 دقیقه پایانی خوب نبودیم و خوب دفاع نکردیم.

مهران حاتمی در باره بازی با اسپانیا و اینکه باز هم مثل بازی با پورتوریکو بازنده شدیم اظهار داشت: این مسئله تفاوت بازی تیم‌های جهانی با آسیایی را نشان می‌دهد. درست است که ما بازی‌های تدارکاتی خوبی داشتیم، اما اسپانیا تیم دوم جهان است و ما هم در رده اول آسیا قرار داریم. این تفاوت‌ها در تجربیات بازیکنان خودش را نشان مِی‌دهد و در لحظات حساس نتایجی رقم می‌خورد که به سود ما نبود. ما مقابل اسپانیا در دو دقیقه آخر بد بودیم، اما باید قبول کرد که بازی قابل قبول و کم‌اشتباهی را انجام دادیم و عملکرد خیلی خوبی داشتیم، هرچند که مقابل پورتوریکو و تونس خودمان نبودیم و شیاد بازیکنان تیم ملی نتوانستند باخت پورتوریکو را هضم کنند و به تونس باختیم.

حاتمی تصریح کرد: نمایندگان آسیا همگی باخته‌اند و اگر اشتباه نکنم فقط چین توانست ساحل عاج را شکست دهد و همه تیم‌های آسیایی در گروه بازنده‌ها هستند و این مسئله تفاوت سطح جهانی با تیم‌های آسیایی را نشان می‌دهد. امیدوارم که امروز بتوانیم آنگولا را شکست دهیم و مقابل فیلیپین هم به برتری برسیم و منتظر بازی‌های بعدی باشیم تا شانس به دست بیاوریم که به عنوان بهترین تیم آسیایی راهی المپیک شویم.