به گزارش افکارنیوز،

مسابقات رده بندی و فینال چهار وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان در حال برگزاری است که دو نماینده کشورمان به دیدار رده بندی اوزان ۶۳ و ۸۲ رسیدند.

اخبار ورزشی- بر همین اساس در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی برای کسب مدال برنز به مصاف اسلاویک گالستیان از ارمنستان رفت و با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب شد و به عنوان پنجمی بسنده کرد.

 

دلخانی در این دوره از رقابت‌ها پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب استپان ماریانیان دارنده مدال طلای جهان از روسیه شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. دلخانی در این گروه با نتیجه ۵ بر ۳ جین هوونگ جونگ از کره جنوبی را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم سعید عبدولی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر پیتر نوواک از چک را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم در مصاف با ادلان آکیف دارنده مدال برنز اروپا از کشور روسیه با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عبدولی در این دیدارمقابل رفیق حسین اف از کشور آذربایجان با نتیجه ۸ بر ۵ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت.

در مسابقات سه وزن دوم (۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم) کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک حامد تاب و محمد مهدی ساروی راهی دیدار‌های شانس مجدد اوزان ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم شدند و رامین طاهری در وزن ۸۷ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.