به گزارش افکارنیوز،

نوید مظفری کارشناس داوری فوتبال کشورمان درباره ارزیابی اش از داوری بازی استقلال برابر تیم نفت مسجد سلیمان اظهار کرد: در این بازی ۳ صحنه مهم داشت که یکی مربوط به صحنه خطا بر روی بازیکن استقلال در محوطه جریمه تیم نفت مسجد سلیمان در دقیقه ۲۵ بود که بازیکن نفت مسجد سلیمان مانع پیشروی بازیکن استقلال شد و او را گرفت که باید داور بازی اعلام پنالتی می‌کرد.

اخبار ورزشی- در صحنه دوم بازی هم گل استقلال به درستی مردود اعلام شد. همچنین در صحنه سوم به درستی داور مسابقه کارت دوم را به فرشید اسماعیلی بازیکن استقلال داد و او را اخراج کرد.

یک اشتباه کل عملکرد داور بازی را زیر سئوال برد 

مظفری درباره اینکه باشگاه استقلال از اکبریان داور بازی شکایت کرده است، گفت: به هر حال اشتباهات داور بازی و نگرفتن پنالتی به نفع استقلال در نتیجه بازی تاثیرگذار بود. به هر حال یک اشتباه باعث می‌شود که کل عملکرد داور بازی زیر سئوال برود، به همین علت اکبریان نمره خوبی در این بازی نگرفت.  

کارشناس داوری درباره اینکه در بازی فولاد خوزستان برابر سپاهان یک صحنه مشکوک در محوطه جریمه سپاهانی‌ها رخ داد، گفت: صحنه مشکوک این بازی واضح نبود تا در این باره اظهار نظر کنم.  

او بیان کرد: در بازی بین تیم‌های شهر خودرو و سایپا یک پنالتی واضح برای ماشین سازی اعلام نشد. علاوه بر این تیم ماشین سازی در ۲ بازی از لحاظ داوری متضرر شد و سوت‌های علیه این تیم زده شده است.  

داوری ها نسبت به سال های گذشته تغییر چندانی نکرده است 

مظفری درباره عملکرد داوری‌ها در ۳ هفته ابتدایی لیگ برتر بیان کرد: به نظرم داوری نسبت به سال‌های گذشته تغییر چندانی نکرده و بهتر نشده است.  

کارشناس داوری درباره اینکه با ورود سیستم کمک داور ویدیویی وضعیت داوری بهتر می‌شود، گفت: فکر نمی‌کنم به این سادگی سیستم VAR در لیگ ایران نصب شود و امسال هم از این سیستم استفاده نمی‌شود.  

او درباره اینکه بهترین داور برای قضاوت دربی پایتخت چه کسی است، بیان کرد: آماری که سال گذشته برای برنامه نود گرفتیم نشان داد که سید علی کمترین اشتباه را در بین داوران در لیگ هجدهم  داشته است. او در هفته دوم لیگ امسال هم قضاوت کرده است به همین علت بعید می‌دانم که او را برای قضاوت دربی انتخاب کنند.