به گزارش افکارنیوز،

هوشنگ نصیرزاده در مورد شکست سنگین ماشین‌سازی در بازی شب گذشته مقابل پیکان گفت: بازی را واگذار کردیم و در این مورد صحبتی نداریم. به هر حال بخشی از جذابیت فوتبال به نتایج آن است. ما انتظار این همه گل را نداشتیم و فکر نمی‌کنم این نتیجه تا به حال در تاریخ لیگ برتر سابقه داشته باشد. به نظر من کادر فنی تیم ما باید تمرکز کافی را در مسابقات دیشب به کار می‌گرفت تا جلوی این نتیجه گرفته شود.

اخبار ورزشی- نصیرزاده در مورد اشتباهات بازیکنان و به خصوص دروازه‌بان ماشین سازی در بازی شب گذشته گفت: دروازه‌بان ما یکی از بهترین دروازه‌بان‌های لیگ برتر است اما در بازی مقابل پیکان روز خوبی نداشت و به نظر من می‌توانست کاندیدای تعویض باشد. با وجود این، ما همان ماشین‌سازی بودیم که استقلال را بردیم و بعد از آن به بازی با سپاهان و شهرخودرو هم مسلط بودیم. این نتیجه برای ما غیر منتظره است،‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اما امکان این را داریم که در آینده این نتیجه را جبران کنیم و عملکرد خیلی بهتری داشته باشیم. همه چیز در فوتبال ممکن است و مسئولیت باخت را به گردن کسی نمی‌اندازیم.

سرپرست باشگاه ماشین‌سازی در خصوص تقویت کادر فنی تیم گفت: باید در کنار رسول خطیبی، کادر فنی را طوری تقویت کنیم که در بازی‌های این چنینی و زمانی که به مشکل می‌خوریم، بتواند به تیم کمک کند. البته خطیبی مربی دلسوز و کاربلدی است و این نتیجه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به طور قطع تکرار نخواهد شد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. ما از کادر فنی حمایت می‌کنیم اما در زیرساخت کادر فنی تغییراتی خواهیم داشت. همچنان در خدمت رسول خطیبی خواهیم بود، اما قصد داریم با نظر او یک دستیار جدید را به کادر فنی اضافه کنیم که با فوتبال تبریز آشنا باشد و بتواند به سرمربی ما کمک کند. در این مورد با خطیبی هم صحبت کرده‌ایم و او در حال بررسی یکی دو گزینه است و قرار است خودش دستیار جدید را به ما معرفی کند که این دستیار قطعا ایرانی خواهد بود.

وی در ادامه گفت: وظیفه باشگاه و سرمربی سنگین است. باید بتوانیم تیم را از لحاظ روحی و روانی آماده کنیم. باختن یک زیان دارد و آن هم این است که می‌تواند موقعیت سرمربی یا مدیرعامل را تضعیف کند، چون هواداران پس از هر باخت آن را به کل ساختار باشگاه مرتبط می‌دانند. نکته مهم این است که از بازیکنان فصل گذشته تنها دو نفر در ماشین‌سازی باقی مانده‌اند و ما 9 بازیکن جدید را به تیم اضافه کردیم و برای اینکه آنها به حس مشترک با هم برسند، طول می‌کشد. علت اصلی قهرمانی پرسپولیس بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی این تیم بود که باعث شد بازیکنان به اجبار دو سال در کنار هم بازی کنند. بین مربیان مثالی وجود دارد که می‌گویند هر تیمی دو سال با نفراتش بازی کند، نیاز کمتری به حضور سرمربی دارد و این مسئله برای پارس جنوبی وقتی به لیگ برتر آمد، ایجاد شد چون آنها از لیگ دسته دو در کنار هم بازی کرده بودند. شهر خودرو نیز سال گذشته به دلیل عدم تغییرات زیاد نتایج خوبی گرفت. من به اعضای تیم گفتم این بازی تمام شده و باید به فکر بازی بعدی باشید. از امروز دیگر به این نتیجه فکر نکنید و تمرکزتان را روی بازی بعدی بگذارید.

نصیرزاده در مورد اینکه آیا ممکن است به خاطر این شکست اعضای تیم با جریمه مالی مواجه شوند، گفت: خیر، در فوتبال باید حرفه‌ای فکر کنیم. احتمال باخت همیشه وجود دارد. در فوتبال جریمه کردن برای گل خوردن نداریم، مگر اینکه تعمدی در کار باشد. در فوتبال ما رایج است که می‌گویند برای باخت بازیکنان را جریمه می‌کنیم اما این موضوع اصلا منطقی نیست. تمام رفتار ما باید بر اساس قرارداد فی‌مابین باشد. ما برای بردن قرارداد نمی‌بندیم. بلکه برای بازی کردن قراردادها بسته می‌شوند، بازیکنان هم در زمین تلاش می‌کنند برنده شوند اما ممکن است تلاش آنها نتیجه لازم را در پی نداشته باشد. ما نمی‌خواهیم در حالتی که تیم باخته است مشکلات بیشتری برای بازیکنان ایجاد کنیم. از همه اعضای تیم خواستیم توانمندی خودشان را بروز بدهند و کمک کنند، ماشین‌سازی به جایگاه آبرومندی در جدول برسد و این مسئله به خود آنها هم کمک خواهد کرد. جریمه برای زمانی است که کسی از شرایط قرارداد خودش خارج شود.