علیپور با یک گل سورپرایز شهرآورد می‌شود

اشپیتیم آرفی مهاجم آلمانی-کوزوویی پرسپولیس چند سالی است فوتبال را کنار گذاشته و حالا به عنوان کارشناس حتی به برنامه‌های تلویزیونی می‌رود. او زبان فارسی را به شکل شیرینی صحبت می‌کند و با همه کلمات و جملات ما آشناست؛ به همین علت صحبت کردن با این پیشکسوت هم شیرین و هم برای خبرنگاران، ارتباط گرفتن با او کار سختی نیست.

اخبار ورزشی- آرفی در مورد شرایط پرسپولیس به ما گفت: «کسب دو پیروزی در ابتدای فصل می‌تواند اعتماد به نفس بازیکنان را چند برابر کند. فکر می‌کنم اگر استرس ایجاد شده روی سکو‌های ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز نبود، پرسپولیس می‌توانست حتی در تبریز هم به تساوی یا شاید پیروزی برسد. با این حال نباید نسبت به اتفاقات آینده ناامید بود. تیم پرسپولیس با قدرت راه خود را ادامه خواهد داد و مطمئنم باز هم در این فصل قهرمان لیگ می‌شود.»

او در مورد پست تخصصی خود که بازی در خط حمله بود و حالا یکی از نقاط ضعف پرسپولیس به شمار می‌رود، افزود: «من هم معتقدم پرسپولیس در بازی‌هایش خیلی کم گل می‌زند یا برای گلزنی، کارش سخت می‌شود که این موضوع می‌تواند یک نقطه ضعف برای هر تیمی باشد ولی با نظر کالدرون موافقم. او می‌گوید مهاجم‌های تیم به اندازه کافی تغذیه نمی‌شوند. من هم می‌گویم بله کاملاً درست است، چون وقتی مهاجم، توپ خوب نداشته باشد نمی‌تواند کار خاصی انجام دهد. البته در بازی با صنعت نفت آبادان دیدیم که علی علیپور چند بار صاحب فرصت شد ولی نتوانست گل بزند. او باید از این موقعیت‌ها استفاده کند.»

آرفی در نهایت گفت: «برای علیپور آرزوی موفقیت می‌کنم، چون بازیکن بسیار خوبی است. فکر می‌کنم او سورپرایز شهرآورد باشد زیرا تجربه گلزنی به استقلال را دارد و پرسپولیس با گل‌های این بازیکن، استقلال را شکست داده است. علیپور نقش مؤثری در سه قهرمانی اخیر پرسپولیس داشته و باید هرچه زودتر خودش را پیدا کند. فکر می‌کنم او نیاز به زمان بیشتری دارد ولی برای یک مهاجم، هر لحظه از یک بازی زمان مهمی به شمار می‌رود. علیپور با یک گل هم می‌تواند دوباره به روز‌های خوب خود برگردد.»